23 Mayıs Perşembe


Karacabeyliler sağlıklı yaşayacak

Karacabeyliler sağlıklı yaşayacak   Karacabey Devlet Hastanesi eski binası yerine yapılacak olan Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin temeli, Başbakan Yardımcısı Hakan...
Bu Haber 5 Haziran 2018 07:50 Yayınlandı

 

Karacabey Devlet Hastanesi eski binası yerine yapılacak olan Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin temeli, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun katıldığı törenle atıldı.

 

Geçtiğimiz yıl yıkılan Karacabey Devlet hastanesi eski binası yerine yapılacak olan Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin temeli atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, AK Parti Karacabey İlçe Teşkilatı ve siyasilerin katıldığı temel atma töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, kısa zamanda Karacabeyliler için güzel bir sağlık merkezi yapacaklarını söyledi.

 

Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da güzel hizmetler yaptıklarını söyleyen Belediye Başkanı Ali Özkan da, Karacabeylilerin hak ettiği hizmetleri bir bir almaya devam ettiğini ifade etti.

 

Temeli atılan Sağlıklı Yaşam Merkezi hakkında bilgi veren Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan ise, “Söz verdiğimiz gibi Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin temelini attık. İnşallah kısa sürede inşaatı tamamlayıp bu merkezimizi hizmete geçireceğiz” dedi.

 

 

Bursa olarak Türkiye genelinde sağlık alanında çok önde olduklarını söyleyen Dr. Akan, “Bursa’da yapılanlar ortada. İlçelerde yapılanlar ortada. Sağlık alanında her geçen gün daha ileri gidiyoruz. Bugün temelini attığımız Sağlıklı Yaşam Merkezi’mizde, obezite ile mücadele ve sağlıklı beslenme birimi, tütünle mücadele ve sigara bıraktırma polikliniği, gebe bilgilendirme sınıfı, annelik okulu, kadın sağlığı bölümleri gibi çeşitli sağlık hizmetleri verem birimler olacak” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin temeli, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve beraberindekiler tarafından atıldı.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM