26 Nisan Perşembe


Karacabeyliler iftarda buluştu!

Karacabeyliler iftarda buluştu! Bursa Karacabeyliler Derneği, sahibinin Karacabey Yolağzı Mahallesi’nden olduğu Özlüce’deki Ada Mola Tesislerinde verdiği iftar yemeğinde üyeleriyle...
Bu Haber 19 Haziran 2017 16:52 Yayınlandı

Bursa Karacabeyliler Derneği, sahibinin Karacabey Yolağzı Mahallesi’nden olduğu Özlüce’deki Ada Mola Tesislerinde verdiği iftar yemeğinde üyeleriyle bir araya geldi.

 

Bursa’da 2011 yılında kurulan Bursa Karacabeyliler Derneği, 2011 yılından bu yana her Ramazan ayında olduğu gibi bu yılda üyelerine yönelik iftar yemeği düzenledi.

 

Düzenlenen iftar programı hakkında bir açıklama yapan, Bursa Karacabeyliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Din İşleri Komisyonu Başkanı Hüseyin Ay, şunları söyledi; “Bu yılda Karacabeyliler Derneği olarak yüksek katılımcı bir iftar programı düzenlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yapmış olduğumuz bütün organizasyonlarımızda ilk öncelik olarak başkanımızın talimatıyla, bizden birilerinin bundan fayda sağlaması ilkemizi hiç bozmuyoruz.

 

Bu yılki iftar programımızı da yine Karacabeyli olan ve Özlüce’de mükemmel bir sosyal tesise sahip olan Karacabey’in Yolağzı Mahallesi’nden sayın Erol Bezek’in sahipliğini yaptığı Ada Mola tesislerini tercih ettik”

 

 

Bu yılda her yıl olduğu gibi iftar programlarını gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirten, Karacabeyliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Ceylan da, “Gittiğimiz iftar programlarına baktığımızda, maalesef adeta şova dönüştürülüyor ve bir bakıyorsun ki duayı yapan hoca, Allah’ım bu iftar sofraları verdiğimiz iftarlar, fakir fukara sofrası olsun. Allah’ım fakir fukaraya yardım et, öksüze, yetime yardımcı ol. Allah’ım fakir fukaraları bu sofralarda bulundur’ duaları yapılıyor. Ancak bir bakıyorsun verilen iftarda bir tane fakir fukara, yetim öksüz yok. Bu mu yani Müslümanların oruç anlayışı. İftar vermek şov yapmak mı, yoksa fakir fukarayı doyurmak mı öncelikle bunu iyi çözmemiz gerekir. Dinimizin bu kadar şekillendirilmeye çalışılması, insanlarımızın inançlarında ters bir etki yaratır diye düşünüyorum” dedi.

 

Başkan Ceylan son olarak, “Bu iftar organizasyonumuzun düzenlenmesinde emeği geçen başta Dernek Din İşleri Komisyonu Başkanı Hüseyin Ay’a, yönetim kurulu üyelerimize ve bizlere tesislerinin kapılarını ücretsiz açarak bir iftar hazırlayan ve sunan Karacabey Yolağzı Mahallesi’nden olan ve önceki dönem derneğimizin yönetim kurulu üyesi olan sayın Erol Bezek kardeşime teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM