20 Ocak Pazar


Karacabeyli çiftçilerin gurur günü

Karacabeyli çiftçilerin gurur günü Karacabey Ziraat Odası, Mecidiye Mahallesi İstiklal Ortaokulu yanında bulunan bin 974 metrekarelik alana yapılacak yeni Hizmet...
Bu Haber 9 Şubat 2018 07:10 Yayınlandı

Karacabey Ziraat Odası, Mecidiye Mahallesi İstiklal Ortaokulu yanında bulunan bin 974 metrekarelik alana yapılacak yeni Hizmet Binası’nın temelini görkemli bir törenle attı.

 

İstiklal Ortaokulu’nda yoğun bir katılımla gerçekleşen törende; Kaymakam Yusuf Gökhan Yolcu, Belediye Başkanı Ali Özkan, siyasiler, daire amirleri, sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticileri, muhtarlar ile çiftçiler yer aldı.

 

Sözlerine çiftçilere yönelik; “Gerçekten kıymetlisiniz, birçok kez söyledim; Devletine ve milletine fayda sağlayan insanlarsınız. Bir kez daha Karacabey halkının önünde hepinize sonsuz şükranlarımı sunuyorum” diyerek başlayan Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, şunları kaydetti:

 

 

“Karacabey çiftçisi teknolojiyi en iyi şekilde takip eden, ürünlerini gübrelemede teknoloji ile sanayi ekipmanlarını uygun ve yerinde kullanabilen çiftçilerdir. Karacabey Ziraat Odası şu anda dairede oturuyor ve bu yüzden bizim modern bir tesise ihtiyacımız vardı. Ziraat Odaları ekonomik anlamda çok güçlü olmasa da, manevi olarak yüksek güce sahip kurumlardır. Bu yüzden de Karacabey’imizin çok değerli Belediye Başkanı Ali Özkan’dan çiftçilerimize layık modern bir tesisin kurulması için yer talebi rica ettik. Başkanımız da bize bu noktada çok yardımcı oldu.

 

Bölgemizde ilk defa bir belediye başkanı bin 974 m2 kullanım alanı olan bir arsayı Karacabey çiftçilerine armağan etti. Kendilerine hem çiftçiler adına, hem de ilçe halkı adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Aynı zamanda bizlere oylarıyla destek veren belediye meclis üyelerine de çok teşekkür ederim.

 

Yeni binamız dış ticaret uzmanından teknoloji ve bilime ayak uyduran laboratuvarlara kadar hizmet verecek. Üç katlı olan binamızın ilk katında; ÇKS Birimleri, çiftçi bekleme salonumuz, Satış ve Personel Odalarımız yer alacak. İkinci katta Başkan Odası ve Meclis Toplantı Salonu, üçüncü katta ise Eğitim Salonumuz ile laboratuarımız yer alacak. Hayalimizdeki tesiste çiftçilerimize hizmet vermek bizi çok mutlu edecek. Yapım aşamasında Mimarımız Ömer Ülker ve İnşaat Firmamızın sahibi Baha Güney’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 

 

Ayrıca, bizlere yardımlarını esirgemeyen Matlı A.Ş. adına Özer Matlı ve Önder Matlı’ya, Sütaş A.Ş. adına Muharrem Yılmaz ve Tarık Tezel’e, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü’ye, Borsa Başkanı Murad Bertan’a, esnaflarımızdan Ahmet Küçük ve Hakan Küçük’e, çiftçilerimizden Seyfi Sevim, Faruk Çakır ve Şaban Demirel’e ve her zaman yanımda dimdik duran meclis arkadaşlarım ile Ziraat Odası personelime de teşekkürü borç biliyorum. Son olarak tüm şehitlerimize, Afrin’deki yiğitlere ve Mehmetçiğimize selam olsun diyorum”

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ise konuşmasında, her zaman çiftçinin yanında olduklarını belirtti. “Tarım ve hayvancılığın başkentinde yaşıyoruz” diyen Başkan Özkan, “Ziraat Odası’nın idealist başkan ve yöneticilerini hizmetlerinden dolayı ilçe çiftçisi adına kutluyorum. Tarım sektörünün çok çeşitli sorunları olduğunu biliyoruz, ancak bu sıkıntılar doğru planlama ve üretim programları ile çözülemeyecek sorunlar değil. Bölge çiftçimiz her şeyin en güzelini hak ediyor. Çiftçimize hizmet adına bundan sonra da elimizden geleni yapmaya hazırız. Daha önce de Susurluk’ta atıl vaziyetteki şeker fabrikasının yeniden faaliyete geçmesi adına tüm bölgemiz dinamiklerinin işbirliğinde bunu başardık. Bu güzel tesisin Karacabey’imize, çiftçilerimize ve ülke tarımına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

Konuşmaların ardından protokol öncülüğünde Ziraat Odası’nın yeni hizmet binasının temeli atıldı. Program sonunda ise katılımcılara fidan dağıttı.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM