18 Şubat Pazartesi


Karacabey’deki yetenekler keşfedilecek

Karacabey’deki yetenekler keşfedilecek   Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde ‘Türkiye Sportif Yetenek...
Bu Haber 17 Mayıs 2018 15:20 Yayınlandı

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde ‘Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’ tüm Türkiye’de hayata geçirildi.

 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ayhan Sağlam, Türkiye genelinde ilk etapta İlkokul 3. sınıf öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşecek projenin Karacabey ayağında ise yaklaşık 1200 öğrencinin sportif yetenek taramasının yapılacağını duyurdu.

 

 

16-17 Mayıs 2018 tarihlerinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Atatürk Spor Salonunda yapılacak yetenek taraması ile Karacabey’deki yetenekli sporcularımızın keşfedilmesinin hedeflendiğini söyleyen Sağlam, “Kapsamı her yıl daha da genişletilerek devamlı hale getirilmesi planlanan projeyle, yetenekli çocukların geç kalınmadan keşfedilmesinin ve Türkiye’nin spor altyapısının sağlam temeller üzerinde yükselmesi amaçlanmaktadır. Proje kapsamında 81 ilde 24 bin okulun 135 uzman birim tarafından taraması yapılacaktır” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM