17 Ocak Perşembe


Karacabey’de ikili eğitim bitiyor!

Karacabey’de ikili eğitim bitiyor! Karacabey’e yeni bir ortaokul kazandırılması için önemli bir adım atıldı. ‘Proje Okulu’ niteliğinde olacağı belirtilen yeni...
Bu Haber 18 Aralık 2017 17:58 Yayınlandı

Karacabey’e yeni bir ortaokul kazandırılması için önemli bir adım atıldı. ‘Proje Okulu’ niteliğinde olacağı belirtilen yeni ortaokulun, ilçedeki ikili eğitime de son vereceği vurgulandı.

 

Tabaklar Mahallesi 433 Ada, 57 parselde, yani mevcut Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arkasında bulunan arsaya 4 kat ve çatı katının da çok amaçlı kullanıma uygun olarak, 24 Derslikli Proje Okulu niteliğindeki yeni ortaokul binası yapımı için, Bursa Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından ihale edilen firmaya, 13 Aralık 2017 tarihinde yer teslimi yapılarak inşaat çalışmalarına başlandığı ve ilk kazmanın vurulduğu açıklandı.

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yaklaşık 4 milyon 479 bin TL’ye mal olacak olan inşaat çalışmalarının, Eylül 2018’e kadar tamamlanacağı, okulun 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nda hizmete açılmasının planlandığı belirtildi.

 

 

Konuyla ilgili açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “İlçemize bu hizmetin kazandırılmasında bizleri destekleyen Karacabey Kaymakamı Yusuf Gökhan Yolcu ve her konuda olduğu gibi Jeolojik Etüt ve İmar durumlarıyla ilgili çalışmalarda da desteğini bizden hiçbir zaman esirgemeyen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ederim. İlçemizdeki ikili eğitimi sonlandıracak olan bu hizmet sayesinde, Bursa’nın tekli eğitime geçen ilk ilçelerden birisinin Karacabey olacağı en büyük mutluluk kaynağımızdır” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM