23 Mayıs Perşembe


Karacabey’de HDP gerginliği

Karacabey’de HDP gerginliği   Karacabey’de stant açan HDP’lilerden rahatsız olan vatandaşların haber vermesi üzerine standa gelen MHP’liler arasında gerginlik...
Bu Haber 6 Haziran 2018 16:17 Yayınlandı

 

Karacabey’de stant açan HDP’lilerden rahatsız olan vatandaşların haber vermesi üzerine standa gelen MHP’liler arasında gerginlik yaşandı.

 

İlçe pazarı civarına kurdukları stantta yoldan geçen vatandaşlara broşür dağıtan HDP’liler vatandaşların tepkisine neden oldu. Vatandaşların tepkisi sonrası durumdan haberdar olarak olay yerine gelen Karacabey MHP İlçe Başkanı Hüseyin Erol, MHP’li yöneticiler ve Ülkü Ocaklarından gençlerden oluşan gurup, stant açan HDP’lilere giderek, standı kaldırmalarını istedi.

 

Bunun üzerine bazı HDP’liler standı kaldırırken, bazıları da zafer işareti yapıp slogan atmaya başlayınca MHP’liler ile HDP’liler arasında kavga çıktı. Kavga büyümeden olay yerine gelen polis ekipleri iki tarafı ayırırken, olay yerine gelen Çevik Kuvvet ekipleri de, HDP’li gurubu koruma altına aldı.

 

Vatandaşların ve MHP’lilerin tepki gösterdiği HDP’liler, gelen Çevik Kuvvet otobüsüyle olay yerinden uzaklaştırılırken, MHP’li gurupta “Ne Mutlu Türküm Diyene” sloganı atarak olay yerinden ayrıldı.

 

 

Yaşanan olayların ardından açıklamada bulunan MHP Karacabey İlçe Başkanı Hüseyin Erol, şunları söyledi; “Malumunuz üzere pazar yeri yakınlarında HDP’nin stant açıp bayrak asması konusunda bazı gelişmeler yaşandı. Yani Bursa merkezli algı ve karıştırma operasyonlarının bugünkü adresi Karacabey’di.

 

PKK terör örgütünün siyasi kanadı olduğunu söyleyen ve bu konuda birçok vekili tutuklu bulunan siyasi parti, Karacabey’e gelerek hem de insanların en yoğun olduğu bölgede bayraklar asarak stant açıp tabiri caizse Müslüman mahallesinde salyangoz satma girişimi içerisine girmiştir.

 

 

Biz malum partinin stant açtığını halkımızdan ve ülküdaşlarımızdan gelen yoğun telefon trafiği neticesinde öğrendik. Konuyla ilgili gerekli merciler ile görüşmeler yaptık ve hassasiyetimizi dile getirdik. Valilik tarafından verilen izin neticesinde bu faaliyet içerisinde bulunduklarını öğrenmemiz üzerine bölgeye intikal ettik.

 

Stant önünde bulunan görevlileri ile görüşerek, onları halkın huzuru, birlik ve beraberliği için sağduyuya davet ederek, burasının doğru adres olmadığını, bu tip girişimlerin halkımızın sağduyusuna çomak sokmaktan başka anlam taşımadığını, yerin ve zamanının yanlış olduğu konusunda uyarılarda bulunduk. Hassasiyetimiz neticesinde öncelikle bayraklar söküldü ve stant belirli süre kaldıktan sonra toplandı.

 

Biz oradaydık. Milliyetçi Hareket Partisi ilçe teşkilatı ve mensupları ile Karacabey Ülkü Ocakları ve teşkilatı da oradaydı. Amaç üzüm yemekti, bağcıyı dövmek hiçbir zaman olmadı. Orada bulunmamızın sebebi; duyarlılığımızı, samimiyetimizi ve mukaddesata verdiğimiz değeri göstermekti. Amacımız yapılan tahriklere karşı halkımızı uyarmak içindi. Zaten emniyet güçlerimiz de gerekli hassasiyeti fazlası ile gösterdiler.

 

 

Fakat düşündüğümüz ve beklediğimiz tahrikler standın kaldırılmasından beş dakika önce başladı. Tahrik edici sloganlar, el işaretleri ve halka sopa göstererek halkımızı galeyana getirerek Karacabey’imizi karıştırmak için görevlendirilmiş odaklar iş başı yaptı.

 

Tabi herkesin bir hesabı varsa Allah’ında bir hesabı var. 15 Temmuz hain darbe girişimi nasıl halkımızın feraseti ile bertaraf edildiyse, yine MHP ilçe teşkilatının ve Karacabey Ülkü Ocakları başkan ve teşkilatının uyarılarını dikkate alarak feraset gösteren halkımızın dik duruşu sayesinde, şer odakları pılını pırtısını toplayarak güzel Karacabey’imizi terk etmek zorunda kalmıştır”

 

 // Karacabey’de HDP gerginliği // için 2 Yorum

  1. Hasan balças dedi ki:

    Bu bir demokratik davranış değil faşizimdir. Hukuk Devletinde herkes eşit haklara sahiptir.

  2. Ersel YILMAZ dedi ki:

    Hukuk devletinde terörün ve terörizmin tanımı bellidir. Terörizmin siyasi maske giymesi asla onu meşrulaştıramaz kanla beslendiği gerçeğini değiştiremez. Hasan Abi seni tanımasam pkk dili kullanıyorsun yada pkk sevicisin diyeceğim. Ama biliyorum ki değilsin lütfen insanların hassasiyetlerine saygı göster bir düşün sokaklarımızın okullarımızın caddelerimizin önemli binalarımızın isimleri şehit isimleri ile dolu sence bunun hiç önemi yok mu. Sadece isim olarak mı kalacaklar uğruna canlarını verdikleri mücadeleyi yok mu sayacağız? Şeytan maske takınca mümin olabilir mi yapma abi insaf ve izan ALLAH aşkına


© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM