20 Mart Çarsamba


Karacabey çiftçisi ülkeye öncülük ediyor

Karacabey çiftçisi ülkeye öncülük ediyor   Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ‘Dünya Çiftçiler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm dünya çiftçilerine...
Bu Haber 17 Mayıs 2018 15:16 Yayınlandı

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ‘Dünya Çiftçiler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm dünya çiftçilerine ‘bereket ve bol kazançlar’ temennisinde bulundu.

 

Başta Karacabey olmak üzere, tüm Güney Marmara çiftçilerinin ekonomik ve refah seviyelerinin artırılması adına resmi ve özel kurumlar nezdinde önemli kazanımlar elde edilmesini sağladıklarını dile getiren Ali Özkan; bu yöndeki girişimlere devam edecekleri konusunda da kararlılık vurgusunda bulundu.

 

Karacabey çiftçisi ülkeye öncülük ediyor

 

Başkan Ali Özkan, Karacabey’in Türkiye’nin en önemli tarım topraklarına sahip olduğunu ve tarım ve hayvancılık konusunda pek çok teknolojik yeniliğin ilk kez uygulanması nedeniyle de ülke tarımına öncülük görevini üstlendiğini kaydetti.

 

Nerede tarım orada varım

 

 

Başkan Özkan, göreve geldikleri ilk günden bu yana, seçim beyannamesinde yer aldığı şekilde ‘Nerede Tarım Orada Varım’ sloganı ile hareket ettiklerini ve tarıma dayalı sanayinin öncelikli olduğu bir ekonomisi olan ilçenin, bu özelliğinin geliştirilmesi adına sayısız projeler geliştirdiklerini söyledi.

 

Ali Özkan, Susurluk Şeker Fabrikası’nın yeniden açılması ve pancar kotalarının artırılması konusundaki başarıların da bunun en güzel kanıtı olduğunu dile getirdi. Özkan, tarım ve hayvancılık konusunda çiftçi refahına katkı sunacak her türlü proje ve girişimleri de kararlılıkla sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM