23 Ağustos Cuma


Karacabey CHP belediyeciliği ile tanışacak

Karacabey CHP belediyeciliği ile tanışacak   Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karacabey İlçe Başkanlığı’nın, Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yıldönümü nedeniyle önceki akşam düzenlediği...
Bu Haber 2 Kasım 2018 07:30 Yayınlandı

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karacabey İlçe Başkanlığı’nın, Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yıldönümü nedeniyle önceki akşam düzenlediği “Cumhuriyet Balosu”ndaki coşku görülmeye değerdi.

 

Sanatçı Ege ve Atatürk’e benzerliği ile tanınan tiyatro sanatçısı Göksal Kaya’nın da renk kattığı programda, CHP’nin 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Karacabey Belediyesi’ni kazanacağı vurgulandı.

 

Köşk Düğün Salonu’nda gerçekleşen Cumhuriyet Balosu’na CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Karacabey Belediye Başkan Adayı Murat Tanrıverdi, Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Orhan Alper, CHP Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Tandoğan Kuru, il yöneticileri, çevre ilçelerin başkan ve yöneticileri, İYİ Parti Karacabey İlçe Teşkilatı üyeleri ile çok sayıda CHP’li katıldı.

 

 

Ayfer Şahin Çiftçi başkanlığındaki CHP İlçe Yönetimi’nin konuklarla tek tek ilgilendiği Cumhuriyet Balosu, unutulmaz anlara sahne oldu. Programın açılışında konuşan CHP İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti’ne şartlar ne olursa olsun sahip çıkmaya devam edeceklerini belirterek, “Cumhuriyet Halk Partisi, demokrasinin ve Cumhuriyetimizin sigortasıdır” vurgusunda bulundu.

 

Başarılı olacağız

 

 

Yerel seçimlerde mutlaka başarılı olacaklarını ve Karacabey Belediyesi’ni kazanacaklarını iddia eden Çiftçi, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıl dönümü kutlu olsun. 16 Mayıs 1919 öğle saatlerinde yanında 18 askerle birlikte İstanbul’dan Samsun’a doğru yola çıkan Mustafa Kemal’in ruhunu hissetmenizi istiyorum. Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk, Yaşasın Demokrasi, Yaşasın Cumhuriyet. Gerçek Atatürkçülerin artık seslerini yükseltmesi ve küçük tartışmalardan uzak durması hedefimizdir. Bu ortak hedefe öncülük etmek elbette öncelikle biz CHP’lilerin görevidir.

 

Önce ‘Ben’ değil ‘Biz’ diyerek, ‘Türkiye Cumhuriyeti’ diyecek neferlerle cumhuriyeti yüceltmek ve Türkiye’yi bugünkü kötü durumdan çıkarmak bizim görevimizdir. Korkmadan, yılmadan, sinmeden, Atatürk’ün yoldaşlarına yakışır mücadele vermeliyiz. Kimseyi dışlamadan, yeni neferler katarak yolda yürümek en önemli vazifemizdir. Bu görevleri yerine getirdiğimizde tüm Türkiye İzmir gibi olacak ve aydınlanacaktır. Bugünü Ata’mıza, şehit ve gazilerimize borçluyuz. Bu borcu bugün ödeme vakti gelmiştir. Önce yerel seçimlerde sonra genel seçimlerde bu iktidarı sandıkta yeneceğiz. Bunun için yılmadan, yorulmadan hep birlikte çalışacağız” dedi.

 

Kişisel sorunlarınızı 31 Mart’a kadar unutun

 

 

Yerel yönetimlerde artık güçlü bir CHP belediyeciliğine tüm Bursa ile ilçelerin ihtiyacı olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan İl Başkanı Hüseyin Akkuş, birlik ve beraberliğe dikkat çekti.

 

Parti içinde kişisel sorunların 31 Mart’a kadar bir kenara bırakılmasını isteyen Akkuş, “Başta partimiz olmak üzere, sıkça dile getirdiğimiz bir söz var. Ne diyoruz; Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in devamlılığına vurgu yapıyoruz. Ancak artık bu söylemlerimiz sözde kalmamalı. Ben artık Karacabey ve Mustafakemalpaşa’nın billboardlarında Atatürk düşmanlarının değil; Deniz Gezmiş’lerin, İsmet İnönü’lerin ve Atatürk’ün fotoğraflarını görmek istiyorum.

 

Sizden ricam, 31 Mart’a kadar kişisel sorunlarımızı bir kenara bırakalım ve var gücümüzle yerel seçimlere en iyi şekilde hazırlanalım. Bu ülkeyi iki dudağı arasında yönetmek isteyenlere karşı mücadelemizi sürdürelim. Türkiye’nin, tüm Bursa’nın, Karacabey’in ve Mustafakemalpaşa’nın sosyal demokrat bir belediyeciliğe, yani CHP’ye ihtiyacı var. Bursa’mızın maalesef bir vizyonu yok. Bursa’nın bir kent kimliği yok. Bursa tarihi bir şehir mi, sanayi şehri mi, gıda sermayesinin yoğun olduğu bir şehir mi, hiçbiri belli değil. Çünkü vizyon yok, kimlik yok. İşte biz CHP olarak Bursa’ya vizyon ve kimlik kazandıracağız. Bunun sözünü veriyoruz.

 

Bursa dahil olmak üzere, şuan Karacabey ve Mustafakemalpaşa dahil 7 ilçemizde yapılan anketlerde CHP birinci sırada. Bu fırsatı iyi değerlendirmeli ve 31 Mart’a kadar gecemizi gündüzümüze katarak çok çalışmalıyız” diye konuştu.

 

İnancım ve güvenim tam

 

 

CHP’nin Karacabey Belediye Başkan Adayı Murat Tanrıverdi ise, bu kutsal yola inanarak ve ekibine güvenerek yola çıktığını söyledi. İlçe Teşkilatı ile uyum içinde çalışarak Belediye’yi kazanacaklarına inandığını vurgulayan Tanrıverdi, “Karacabey’in sorunları giderek artıyor. Mevcut yönetimin bu sorunlara çözüm bulmak gibi bir çabası da yok. Biz ilçemizin artı ve eksi yönlerini biliyoruz. Neler yapılması gerektiğinin farkındayız. Göreve geldiğimizde ilçemizdeki tüm sivil toplum örgütlerini harekete geçirerek ve ortak kararlar alarak Karacabey’imizi yöneteceğiz. Sizlerin de desteğiyle 31 Mart gecesi Karacabey’imiz CHP belediyeciliği ile tanışacak” ifadelerine yer verdi.

 

Önemli olan Atatürkçü düşüncedir

 

 

Konuşmaların ardından Atatürk’e benzerliği ile tanınan tiyatro sanatçısı Göksal Kaya, programa katılanların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Kaya ile fotoğraf çektirme sırasına giren vatandaşların heyecanları ise görülmeye değerdi.

 

Atatürk’e benzemekten büyük bir onur duyduğunu ifade eden Göksal Kaya, “Önemli olan onun düşüncelerini ve hedeflerini tüm varlığımızla hissetmektir. Mustafa Kemal bizlerin rehberidir. Onun çizdiği yolda ve gösterdiği hedefe hiç durmadan yürümeliyiz” dedi.

 

 

Daha sonra sahne alan Sanatçı Ege, birbirinden güzel şarkılarıyla baloya katılanlara unutulmaz bir gece yaşattı. Özellikle 90’ların en çok beğenilen ve aranılan seslerinden olan Ege’nin, geçen yıllara rağmen sahne performansından bir şey kaybetmediği gözlendi.

 

 

Öte yandan gecede sahne alan Anadolu’nun Renkleri isimli dans grubunun gösterileri de izleyenlerden tam not aldı.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM