17 Ocak Perşembe


Kadın hakları için adayım

Kadın hakları için adayım CHP Karacabey Kadın Kolları Başkanlığı, 11 Ocak Cuma günü seçime gidiyor. Saat 13.00’da, CHP Karacabey İlçe...
Bu Haber 12 Ocak 2018 08:52 Yayınlandı

CHP Karacabey Kadın Kolları Başkanlığı, 11 Ocak Cuma günü seçime gidiyor. Saat 13.00’da, CHP Karacabey İlçe Başkanlığında gerçekleşecek seçim öncesinde, mevcut Kadın Kolları Başkanı Nuriye Kılıçarslan’ın yeniden aday olmayacağı beklenirken, Nuray Kula Ayhan Başkanlığında seçime tek liste ile gidileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

 

CHP Kadın Kolları Başkan Adayı Nuray Kula Ayhan, yaptığı açıklamada, “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kadını yüceltmek için dünyada ilk defa siyaseten önünü açmak için seçme ve seçilme hakkını tanıdığı ülkemde yıllarca bu hakkı kullanmaktan çekinen kadının ülkenin bugünkü ortamında çekinmeye hakkının olmadığı düşüncesinde olduğum için adayım.

 

Ülkemin bir bölgesinde adı konmamış kirli savaşın hüküm sürdüğü, analar ağlamasın dendiği halde anaların her gün ağlatıldığı bir gerçek olup, silahların susturulması için adayım. Kadınlarımızın daha fazla siyasette yer alması, partimin büyümesi, emek verenin emeğinin karşılığını alabilmesi için adayım.

 

 

CHP’nin iktidara alternatif parti politikalarının kadın seçmenlerimizde hayat bulması için adayım. Ülkemde kadın cinayetlerinin son bulması, kadının geri kalmışlığının kader olmadığını kanıtlamak için adayım. Özgür düşünen, kendi kararını verebilen, akıl ve bilimden ayrılmayan Mustafa Kemal Atatürk’ün biz kadınlara verdiği güçle adayım.

 

Arkadaşlarım ile birlikte, Karacabey’de kadın örgütlenmesini daha da büyüteceğiz. 2019’da gerçekleştirilecek yerel ve genel seçimlerde, Karacabeyli kadınlarımızın en çok oy verdiği parti CHP olacak. Kapı kapı, ev ev gezeceğiz. Bunun sözünü veriyoruz. Önceki yönetimlerde görev almış tüm arkadaşlarımızı, kadın kolu başkanlarımızı yanımızda görmekten mutluluk duyacağız” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM