21 Mayıs Salı;


İYİ Parti’de Erkan Önen dönemi

İYİ Parti’de Erkan Önen dönemi   Yaklaşan yerel seçimler öncesi yeni oluşum için, İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanlığı’na genç işadamlarından Erkan...
Bu Haber 6 Kasım 2018 06:30 Yayınlandı

 

Yaklaşan yerel seçimler öncesi yeni oluşum için, İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanlığı’na genç işadamlarından Erkan Önen getirildi.

 

Mart 2019’da gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesi İYİ Parti, Bursa’nın 17 ilçesinin başkanlarını önceki gün basına tanıttı. Bursa Gönlüferah Otel’de gerçekleştirilen tanıtım toplantısına İYİ Parti Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, Bursa İl Başkanı Yahya Bahadır, il yöneticileri ve partililer yoğun ilgi gösterdi. Tanıtım toplantısına kısa bir konuşma ile start veren Bursa İl Başkanı Yahya Bahadır, İYİ Parti’nin umut vadeden tek parti olduğunun altını çizdi.

 

Yeni kurulmuş bir parti olarak girdikleri erken seçimde ciddi bir başarıya imza attıklarını ve TBMM’de 43 milletvekili ile grup kurarak temsil edildiklerini vurgulayan Başkan Bahadır; “Ülkemize yeni bir umut olarak kurulan ve henüz kuruluş aşamasında olduğu dönemde girdiği erken seçimde yüzde 10 ile Türkiye, yüzde 12,6 ile de Bursa seçmeninin oyunu alarak krizle boğuşan mazlum milletimizin umudu olduk. Genel seçimlerde adaylık nedeniyle ayrılan ve yaklaşan yerel seçimlerde adaylık düşünen teşkilat üyelerimizin yerine, il, ilçe ve mahalle örgütlerimizde güçlendirme ve yeniden yapılandırma sürecini başlatmış bulunmaktayız” diye konuştu.

 

15 gün içinde belirlenecek

 

 

Görevlendirilen 17 ilçe başkanlarının yeni yöneticilerini en geç 15 gün içinde belirleneceğini ifade eden İl Başkanı Yahya Bahadır; “Amacımız, yaklaşan yerel seçimlerde güçlü ve dinamik kadrolarla milletimizin ayağına giderek problemleri ve çözümlerini konuşmak. Halkımıza iyi belediyeciliği anlatmak ve seçimlerin yükselen partisi olarak milletimize iyi belediyecilik hizmetine kavuşturmaktır” dedi.

 

Konfor bozmaya geldik

 

İYİ Parti Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu da konuşmasında, Türkiye’ye meydan okuyan bir parti olduklarını vurguladı. Yerel seçimlerde her hangi bir parti ile ittifak yapmalarının söz konusu olmadığının altını çizen Tatlıoğlu, konfor bozmaya geldiklerinin altını çizdi.

 

Karacabey Bursa’nın gözdesi

 

17 ilçenin görevlendirilen başkanlarının basına tanıtım toplantısına Bursa Büyükşehir ve Karacabey Belediye Meclis Üyesi Hüsnü Doğruoğlu ve İl Yöneticisi Hüsamettin Alp ile birlikte katılan yeni İlçe Başkanı Erkan Önen, toplantı başlama saatine kadar Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, İl Başkanı Yahya Bahadır ve il yöneticilerinin büyük ilgisi ile karşılandı.

 

Bayrağı en iyi şekilde taşıyacağım

 

 

17 ilçe başkanının tek tek anons edilerek basına tanıtıldığı toplantıda kısa bir konuşma yapan Erken Önen; “Bu görev bana verildiği için teşekkür ediyor ve bayrağı en iyi şekilde taşıyacağımın sözünü veriyorum” dedi.

 

17 ilçe başkanları şu şekilde sıralandı

 

Erkan Önen (Karacabey), Mehmet Hasanoğlu (Osmangazi), Kerem Arslan (Yıldırım), Osman Uçar (Nilüfer), Eray Soral (İnegö), Ali Şıracı (Yenişehir), Hilmi Dükkancı (İznik), Hatice Deniz (Gürsu), Güngör Doğan (Kestel), İsmail Kaya (Orhangazi), İhsan Keçeci (Mustafakelampaşa), Ahmet Türkmen (Keles), Mehmet Aslan (Harmancık), Esat Yıldırım (Orhaneli), Fehmi Çaptık (Mudanya), Birol Mumcu (Gemlik), Ergün Oktay (Büyükorhan).

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM