23 Ağustos Cuma


İYİ Parti’de aday…

İYİ Parti’de aday…   Özellikle son günlerde ortalığı iyice karıştıran İYİ Parti Belediye Başkan Adaylığı konusunda yeni bir gelişme...
Bu Haber 8 Şubat 2019 16:32 Yayınlandı

 

Özellikle son günlerde ortalığı iyice karıştıran İYİ Parti Belediye Başkan Adaylığı konusunda yeni bir gelişme daha yaşandı.

 

MHP eski Belediye Başkan Adayları Ayhan Tayfur ve Hüseyin Erol’un da isimlerinin anılmaya başlandığı İYİ Parti Belediye Başkan Adaylığı için, İYİ Parti Karacabey İlçe Teşkilatı, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “İl Başkanlığımız nezdinde Belediye Başkanı aday adaylığı müracaatı bulunan kişiler Ergün KOÇ, Hüsnü DOĞRUOĞLU ve Kadir ŞAMDANLI’dır. Bu isimler haricinde Ayhan TAYFUR dahil olmak üzere başkaca hiçbir resmi başvuru yapılmamıştır” dese de, siyasi kulislerde Ayhan Tayfur’un dün İYİ Parti İl Teşkilatına müracaat dosyasını verdiği ve Genel Merkez’in bunu onayladığı, yarın yada Pazartesi günü aday açıklamasını yapacağı iddia edildi.

 

Öte yandan, haftalardır başvuruda bulunan üç adaydan birini “Belediye Başkan Adayı” diye açıklayamayan İYİ Parti Karacabey İlçe Teşkilatı, Karacabey’de ciddi tepkiler görmeye başlarken, MHP eski Belediye Başkan Adayı Ayhan Tayfur’un, İYİ Parti Belediye Başkan Adayı olarak açıklanması durumunda nasıl hareket edeceği ise merak konusu oldu.

 

Siyasi kulislerde İYİ Parti İlçe Başkanı Erkan Önen’in, Ergün Koç ve Hüseyin Erol’u istediği konuşulurken, bu iki isim dışında başka bir ismin aday gösterilmesi halinde ise istifa edeceği iddia edildi.

 

 

Bu arada, Ergün Koç’un DP’den aday olacağı ve Hüsnü Doğruoğlu’nun son günlerde yaşananların ardından adaylıktan çekildiği iddiaları ile Hüseyin Erol’un da çıkan söylentiler sonrası “Ben hiç bir siyasi parti veya temsilcisi ile EL SIKIŞMADIM, NİKAH KIYMADIM, BİR AKİT İMZALAMADIM ve en önemlisi de Milliyetçi Hareket Partisinden İSTİFA ETMEDİM” açıklamaları sonrasında Ayhan Tayfur’un aday yapılmasına kesin gözle bakılıyor.

 

Alper Tunalı

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM