20 Mart Çarsamba


İYİ Gençlik’te Berberoğlu dönemi

İYİ Gençlik’te Berberoğlu dönemi İYİ Parti Karacabey Gençlik Kolları Başkanlığına, Şevket Berberoğlu’nun atandığı açıklandı.   Konuyla ilgili açıklamada bulunan İYİ...
Bu Haber 9 Mart 2018 07:20 Yayınlandı

İYİ Parti Karacabey Gençlik Kolları Başkanlığına, Şevket Berberoğlu’nun atandığı açıklandı.

 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanı Şevket Berberoğlu, partideki görevine başladığını, teşkilatlanma ve örgütlenme konusunda çalışmalarının devam ettiğini, gençlik kollarına yeni kayıtlar ve görevlendirmelerin sürdüğünü belirterek, üye olmak isteyen gençlerin İYİ Parti Karacabey İlçe Teşkilatına gelerek yada www.iyipartikaracabey.com internet adresini ziyaret ederek üye olabileceklerini kaydetti.

 

İYİ Parti’nin, gücünü milletten alan bir siyasi kuruluş, sahibinin aziz Türk milleti ve parti üyeleri olduğunu ifade eden Başkan Berberoğlu, “İYİ Parti, her Türk vatandaşının hak ve hukukunu gözetmeyi ve korumayı görev olarak kabul eder. İYİ Parti. Türk milletinin ülkesi ve devleti ile bölünmez bütünlüğünü korumayı; Kurtuluş Savaşımızın eşsiz kahraman başkomutanı, cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’ün ilkelerini esas almayı; Türkiye Cumhuriyeti’ni milletler topluluğunun bağımsız, egemen, şerefli ve itibarlı bir üyesi olarak etkin bir bölgesel güç ve lider ülke yapmayı; böylece bölge ve dünya barışına katkıda bulunmayı amaç edinir. Cumhuriyetimizin kurucu iradesine bağlı olarak, Anayasa’nın ilk dört maddesinde yer alan temel niteliklerin varlığını devletimizin bekasının teminatı olarak kabul eder.

 

Demokrasi, insan hakları, adalet, eşitlik, özgür düşünce, hür irade, liyakat, bağımsız ve tarafsız yargı, denge ve denetim sistemleri gibi demokratik hukuk devletlerinin temel kavram ve ilkelerini benimser. Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ndeki ölçütlerin, bireysel hak ve hürriyetlerin gerçek manasıyla ve evrensel değerler kapsamında uygulanmasına çalışır. Egemenliğin kayıtsız şartsız Türk Milleti’ne ait olduğu, kuvvetler ayrılığının tesis edildiği, hukukun üstünlüğü ilkesinin özümsendiği bir devlet yapılanmasını zaruri görür. Bunun için çok partili demokratik parlamenter sistemin geliştirilerek uygulanması gerektiğine inanır.

 

 

Türk tarih ve kültürünün süzgecinden geçerek günümüze taşınmış değerler ile bu değerleri temsil eden Ahmet Yesevi, Hacı Bektaş Veli, Mevlana ve Yunus Emreler’in anlayış ve felsefesi yolumuzu aydınlatır. İfade, inanç, din ve teşebbüs hürriyetini vazgeçilmez ilkeler olarak kabul eder. Laikliği din ve vicdan hürriyetinin teminatı olarak görür.

 

Milli geliri daha hızlı büyüterek refahı artırmayı, adil paylaşım ile refahın tabana yayılmasını ve toplumsal huzuru artırmayı hedefler. İktisadi değer ve kaynaklarımıza sahip çıkar ve en verimli şekilde değerlendirir.

 

Milli ve manevi değerlerimizi yaşatmaya, çağdaş gelişmiş ülkelerin ittifakla kabul ettiği evrensel değerlere katkı sağlamaya; ülkemizde bilim, sanat, estetik gibi medeni değerleri geliştirmeye; insan yetiştirme düzenimizi nitelik ve nicelik olarak en ileri ülkelerin seviyesinin üzerine çıkarmaya; siyasetin ahlak zemininde yapılmasına, devletin temeli olan adaletin güçlendirilmesine; bu ilkelerle insanlarımızın daha huzurlu, mutlu ve özgür yaşamasını temin etmeyi hedefler.

 

Bu anlamda, ülkemizin geleceği ve gençliğin tüm sorunlarına çözüm getirebilmek için tüm gençlerle projeler üretmek, işsizliğe, gelecek kaygısına son verebilmek için el ele, omuz omuza çalışmak için tüm Karacabey gençliğini İYİ Parti’ye üye olmaya bekliyoruz” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM