23 Ağustos Cuma


İşsiz ‘açım’ diyor, çalışan işten atılıyor

İşsiz ‘açım’ diyor, çalışan işten atılıyor   CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Genel Kurulda söz alarak, Türkiye’de mağdur olan kesim içerisinde yer...
Bu Haber 15 Temmuz 2019 12:10 Yayınlandı

 

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Genel Kurulda söz alarak, Türkiye’de mağdur olan kesim içerisinde yer alan; geçici ve mevsimlik işçiler, Belediye ve İl Özel İdarelerinde 5 ay 29 gün çalışmak zorunda bırakılanlar, TYP çalışanları, kamudaki kiralık araç şoförleri ve vekil imamların sorunlarını TBMM gündemine taşıdı. Gürer, “İşsiz ‘açım’ diyor, çalışan işten atılıyor, bu feryatları Sayın Cumhurbaşkanı duymuyor mu?” dedi.

 

Bu feryadı duyun!

 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, kamuda geçici ve mevsimlik olarak çalışan işçilerin işten çıkarılmasına tepki gösterdi. Gürer, “Belediye ve il özel idaresinde beş ay yirmi dokuz gün çalışanlar için amir izniyle uzatma hakkı kanun hükmünde kararnamede yer almadığından işçiler işsiz kalıyor. Toplum yararına çalışan güvenlik görevlileri, Millî Eğitimde çalışanlar, kamuda kiralık araç şoförleri ihale ve çalışma süreleri nedeniyle işten çıkarılıyor” dedi.

 

Vekil imamlar da mağdur

 

Diyanet İşlerinde çalışanların yaşadığı sorunları tek tek anlatan, vekil imamların 2013 yılından beri mağdur olduğunu hatırlatan CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Asıl işi yapıp asıl kadro verilmediği gibi, işlerinden de çıkarılıp açıkta kalıyorlar. Kıdem tazminatından nakil hakkına özlük haklarından yararlanamıyorlar. AKP iktidarı, vekil imamları dahi görmezden gelip onları yoksulluğa mahkûm kılıyor” şeklinde konuştu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM