23 Mayıs Perşembe


İndirim mi bindirim mi?

İndirim mi bindirim mi? Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabeylilere müjdeli bir haber verdi(!) Yaptığı basın açıklamasında Özkan, hiçbir rakam vermeden...
Bu Haber 5 Aralık 2014 06:10 Yayınlandı

Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabeylilere müjdeli bir haber verdi(!) Yaptığı basın açıklamasında Özkan, hiçbir rakam vermeden su fiyatının Mustafakemalpaşa ile aynı seviyeye düştüğünü söyledi.

 

Yani dediler ki; “Su fiyatını düşürdük”

 

Birde dediler ki, kendilerinden önceki yönetim zamanında belirlenen su fiyatının vatandaşların tepkisine neden olduğu için Başkan Özkan’ın yoğun gayretleri(!) sonucu su fiyatı düşürülmüş…

 

Peki acaba Mustafakemalpaşa’da su ne kadar? Karacabey’de şuan su ne kadar? Bunları açıklamadan çıkıp ta su fiyatını düşürdük demek ne demek?

 

Kaldı ki, 2015 yılı başında tüm ilçelerde geçerlilik kazanacak olan “Tek su tarifesi projesi” ile su fiyatını Büyükşehir belirleyecek olmasına rağmen su fiyatını düşürdük demek ne kadar doğru!

 

Peki su fiyatını düşürdük diyorsunuz da, defalarca gündeme getirdiğimiz ve su faturalarına sizin döneminizde eklenen 5.63 TL + 1.01 TL’lik KDV’si olan ‘Katı Atık Toplama Bedeli’ni neden vatandaşlara açıklamıyorsunuz? Rakam bile vermeden suyu düşürdük diyeceğinize faturalara eklediğiniz ekstra 6.64 TL, düşürdüğünüz su bedelinin giydirilmiş fiyatı mı!

 

Fazla söze gerek yok, şuan 2.33 TL birim fiyatından 6 m³ su kullanan bir abonenin fatura bedeli 13.98 TL iken, bu vatandaş bu faturasını 27 TL olarak ödüyorsa kimse çıkıp ta su fiyatını düşürdük şovu yapmasın!

 

Bu arada unutmadan; şuan Mustafakemalpaşa’da 10 m³’e kadar harcanan suyun giydirilmiş bedelinin de 2,92 TL olduğu öğrenildi.
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM