18 Şubat Pazartesi


‘Her zaman her yerde eğitim’

‘Her zaman her yerde eğitim’   Karacabey Halk Eğitim Merkezi’nin (HEM) Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’nde düzenlediği yılsonu belge töreni ve sergisi...
Bu Haber 8 Mayıs 2018 03:00 Yayınlandı

 

Karacabey Halk Eğitim Merkezi’nin (HEM) Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’nde düzenlediği yılsonu belge töreni ve sergisi tam not aldı. Programa; Kaymakam Yusuf Yolcu, Belediye Başkanı Ali Özkan, İlçe Jandarma Komutan Vekili Teğmen Emre Kavak, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nevzat Gültekin, Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, İlçe Spor Müdürü Ayhan Sağlam, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, siyasiler, sivil toplum örgütü temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Hayati Yarar’ın ney dinletisi, Milli Takım Antrenörü Necip Kaplan öncülüğünde Karate alanında Dünya ve Avrupa Şampiyonaları’nda dereceye giren sporcuların gösterileriyle renklenen yılsonu programında konuşan Karacabey Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ramazan Özyaman, ‘Her zaman her yerde herkes için eğitim’ vurgusu yaptı.

 

 

Her yaştan insana ilgi alanlarına göre eğitim vermeyi amaç edindiklerini belirten Özyaman, “Halkın bilinçlenerek eğitilmesi sonrası sosyalleşmeye ve üretime katkı sağlıyoruz. Bu çalışmalarımızdan dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Her çağa uygun eğitimlerle hayat boyu öğrenme hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 233 kurs, 4694 kursiyer ve 89 kurs çeşidiyle eğitim veren Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzün 996 A.Ö.L., 603 A.Ö.O. ve 118 Yetiştirme ve Destekleme Kursları öğrencisi bulunmaktadır” diye konuştu.

 

Yazılanı okumakta zorlandı!

 

 

Müdür Özyaman’ın ardından kürsüye çıkan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nevzat Gültekin’in yazılı olarak yaptığı konuşmasında, çok sayıda devrik cümle ve takılmalardan ötürü pek bir şey anlaşılmazken, program sonunda bazı katılımcılar, “Bir İl Milli Eğitim Şube Müdürünün yazılanı okumakta zorlanması çok acı bir şey” yorumunda bulundular.

 

Şube Müdürlerinden basına saygısızlık!

 

Öte yandan programa katılan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri’nin, protokolde kendilerine yer bulamayınca basın mensupları için ayrılan koltuklara oturmaları, ‘basına saygısızlık’ olarak nitelendirildi. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olan bu kişilerin, koltuklarda ‘basın mensupları’ yazmasına rağmen buna aldırış etmeden sanki kendilerine ayrılmış gibi bu koltuklara oturmaları, “Eğitim camiasının önde gelen kişileri bunu yapıyorsa ülkedeki eğitim seviyesi ortadadır” yorumunun yapılmasına neden oldu.

 

 

Program sonunda kursiyerlerin belgeleri takdim edilirken, bu programın hemen ardından önce Şehit Polis Levent Fırtına Engelsiz Yaşam Merkezi’nde engelli kursiyerlerin kermesi, ardından da Halk Eğitim Merkezi binasında merkez serginin açılışı gerçekleştirildi. Kursiyerlerin birbirinden güzel el emeği göz nuru ürünleri davetliler tarafından büyük ilgi ve beğeni topladı.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM