21 Mayıs Salı;


Her şey çocuklar için

Her şey çocuklar için   Mustafakemalpaşa Belediyesi, okul bahçelerine çocuk oyun grubu kurarak öğrencileri sevindirdi.   Çocukların daha sağlıklı ve...
Bu Haber 27 Kasım 2018 10:37 Yayınlandı

 

Mustafakemalpaşa Belediyesi, okul bahçelerine çocuk oyun grubu kurarak öğrencileri sevindirdi.

 

Çocukların daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda oynamalarını sağlamak amacıyla merkez ve kırsaldaki 184 parkı elden geçiren Mustafakemalpaşa Belediyesi, ihtiyaç duyulan okulları da yeni oyun gruplarıyla donatıyor.

 

Balibey İlkokulu’nda yapımı tamamlanan oyun alanını inceleyen Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, 131 mahallede bulunan çocuk parklarına yenilerini eklerken, bir yandan da mevcut parklarda zemin betonlama, kauçuk zemin, bakım ve tadilat çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

 

 

Her şey çocuklar için

 

Başkan Kurtulan; “Parkların hem estetik bir görünüme kavuşması hem de çocukların daha güvenli alanlarda oynaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yıl içerisinde 30’a yakın yeni oyun grubunu parklarımıza yerleştirdik. Bununla birlikte okullarımızın bu yöndeki taleplerini de karşılıyoruz. Balibey ile birlikte Yeşilova ve Merkez Anaokulu’nun oyun grubu ihtiyacını giderdik. Bütün çabamız, vatandaşlarımıza hak ettikleri çağdaş ve modern yaşam imkânını, güven içerisinde kullanabileceği sosyal alanları sunabilmektir. Çocuklarımız artık daha sağlıklı ve güzel ortamlarda oynayabilecek, aileleriyle ve arkadaşlarıyla eğlenebilecek” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM