17 Ocak Perşembe


Hayvansever vatandaşın istekleri!

Hayvansever vatandaşın istekleri! Karacabeyli hayvansever vatandaş Bülent K., gazetemize gönderdiği maille hem vatandaşlara hem de yetkililere sesini duyurmak istiyor....
Bu Haber 6 Şubat 2018 06:50 Yayınlandı

Karacabeyli hayvansever vatandaş Bülent K., gazetemize gönderdiği maille hem vatandaşlara hem de yetkililere sesini duyurmak istiyor.

 

Sokak hayvanlarının perişan halde olduğunu ve aç bırakıldığını söyleyen hayvansever Bülent K., gönderdiği mail’de şu ifadelere yer verdi;

 

“Mesleğim sebebiyle daha önce ülkemizin çeşitli yerlerinde görev yaptım ve nihayetinde yaklaşık 3 yıldır da Karacabey’de ikamet ediyorum. Görev yapmış olduğum bu yerlerdeki insanların yaşam biçimlerini, gelir düzeylerini, çevreye, doğaya, insanlara, hayvanlara bakış açılarını gözlemleme ve tecrübe etme fırsatım oldu. Bir araştırmacı olmamama rağmen sadece gözlemlerime ve tecrübelerime dayanarak özellikle bu tür hassasiyetlerin artış derecesinin gelir düzeyi ile alakalı olduğunu söyleyebilirim.

 

Daha önce görev yaptığım yerlere göre Karacabey’in ve Karacabey halkının gelir düzeyinin bariz bir şekilde yüksek olduğunu açık olarak görebiliyorum. Hal böyle olunca bende, gerek mahalli idarelerin gerekse halkın hassasiyetlerinin yüksek olacağı beklentisi oluştu.

 

Fakat Karacabey sokaklarında çaresiz, bitkin, adeta karnı midesine yapışmış aç hayvanları her sabah görüyorum, karşılaşmış olduğum manzaralar bir insan olarak fazlasıyla beni üzmekte ve vicdanımı rahatsız etmektedir. Vicdanlı ve hayvansever çok sayıda insanın bireysel olarak çabalamasına rağmen maalesef yine de bu manzaralar artarak devam etmektedir.

 

 

Özellikle belediyenin karşısındaki meydanda her gün bu manzaraları görüyorum. Hatta bir keresinde belediyeyi telefonla arayıp 3 gündür bir köpeğin meydandaki Atatürk büstünün civarında bitkin ve hasta bir şekilde dolaştığını söylememe rağmen kimse ilgilenmedi. Eminim ki Belediye Başkanı Ali Özkan’ın bu durumdan haberi olmamıştır. Aksi halde, onun da hayvanlara verdiği değeri bilen bir kişi olarak bunun gereğini yapacağından şüphem yoktu.

 

Eminim bu düşünceler sadece bana ait değildir, çünkü içerisinde birazcık vicdanı olan mutlaka benimle aynı duygu ve düşüncelere sahip olur ve Karacabey de yaşayan insanların da fazlasıyla bu vicdana sahip olduğunu biliyorum.

 

Benim yetkilerden istediğim, bu hayvanları tespit edip aşılamakla işe başlamaları, kulaklarına küpeler takmaları ve kalıcı besleme noktaları oluşturarak bizlerin de vicdanlarına dokunacak manzaraların oluşmasını engelleyerek o masum canlılarla beraber yaşamamıza yardımcı olacak bir ortam sağlamaya çalışmalıdırlar.

 

Bu konuda ben dahil çok sayıda vatandaş gerek maddi yardıma, gerekse mama yardımına her zaman hazırız. Yeter ki belediyemiz bu işe ön ayak olup önderlik etsin, gerekli altyapıyı oluşturup Karacabey’in her tarafında bulunan panolara halkın daha da bilinçlenmesi için afişler hazırlatıp harekete geçsin”

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM