20 Temmuz Cumartesi


Hayvancılık sektörünün yüzü gülüyor

Hayvancılık sektörünün yüzü gülüyor   Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, sabahın ilk ışıkları ile birlikte üreticilerin akınına uğrayan yeni hayvan...
Bu Haber 3 Ocak 2019 15:04 Yayınlandı

 

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, sabahın ilk ışıkları ile birlikte üreticilerin akınına uğrayan yeni hayvan pazarında incelemelerde bulundu.

 

Kırsal kesimin desteklenmesi ve hayvan ticareti potansiyelinin arttırılması amacıyla 5 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen yeni hayvan pazarı, kısa sürede Güney Marmara’nın en büyük hayvan ticaret noktalarından birine dönüştü.

 

Karacabey, Susurluk, Büyükorhan, Manyas, Simav, Dursunbey ve Kepsut gibi bölge ilçelerden Mustafakemalpaşa’ya gelen yetiştiriciler, 2250 adet hayvan kapasitesine sahip tesislerde ticarete büyük canlılık kazandırmaya başladı.

 

Hayvan pazarında üreticilerle buluşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, alıcı ve satıcıyı yakınlaştıran tesisin yalnız Mustafakemalpaşa’ya değil bölgeye uzun yıllar hizmet vereceğini söyledi.

 

 

Ticaret artacak, üretici kazanacak

 

Hayvan ticareti yapan vatandaşların istek ve önerilerini dinleyen Başkan Kurtulan; “Üreticilerimizin alın terinin karşılığını bulması bizler için çok önemli. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için ayrılmış yerlerin yanı sıra yonca ve saman satış alanları ile dinlenme ve otopark bölgeleri, alış veriş için gelenlere burada rahat bir ortam sunuyor.

 

Mustafakemalpaşa, hayvan potansiyeli ve bu yönde hizmete açılan et entegre tesisleriyle bölgesinde ticaretin merkezi olmuş durumda. Üreticilerimizin bu gayreti gelecek adına bizleri daha da umutlandırıyor. Bu hareketliliğin artması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın memnuniyeti yapılan hizmetin doğru olduğunu bize gösteriyor. Kırsal kesimi güçlendiren ve hayvan potansiyeline hem üretim hem ticari anlamda ivme kazandıran üreticilerimize ve alım satım işiyle uğraşan tüccarlarımıza hayırlı ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

 

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’a bu tesisi bölgeye kazandırdığı için teşekkür eden üreticiler ise hayvancılık ekonomisinin bundan sonra daha da iyi olacağını belirterek memnuniyetlerini ifade ettiler.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM