17 Şubat Pazar


Hastanede koltuklar doldu!

Hastanede koltuklar doldu! Karacabey Devlet Hastanesi’nde aylardır süren başhekim ve yönetim eksikliği son buldu. Başhekim (Hastane Yöneticisi) olarak ataması...
Bu Haber 19 Aralık 2017 11:08 Yayınlandı

Karacabey Devlet Hastanesi’nde aylardır süren başhekim ve yönetim eksikliği son buldu. Başhekim (Hastane Yöneticisi) olarak ataması yaklaşık 2 ay önce yapılmasına karşın göreve bir türlü başlayamayan Balıkesir Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzman Dr. Arif Kadri Balcı, 14 Aralık 2017 tarihi itibariyle işbaşı yaptı. Öte yandan, İdari ve Mali İşler Müdürlüğü’ne Mehmet Ferit Batur atanırken, Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü’ne (Başhemşirelik) ise 2 yıl önce de aynı görevi yapan Serpil Uzun getirildi.

 

Karacabey Devlet Hastanesi’nde yeni bir dönem başladı. Aylardır vekaletle yönetilen ve suların bir türlü durulmadığı hastanede, yeni yönetim işbaşı yaptı. İlk olarak Başhekim olarak ataması yaklaşık 2 ay önce yapılmasına rağmen görevine bir türlü başlayamayan Balıkesir Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzman Dr. Arif Kadri Balcı, 14 Aralık’ta işbaşı yaptı.

 

Başhekim Balcı’nın Karacabey’deki görevine geç başlamasının nedeni olarak; “Sağlık Bakanlığı’ndaki yapı değişikliği ile Kamu Hastaneler Birliği’nin lav edilip Sağlık Müdürlüğü sistemine geri dönüşümün tamamlanmasının beklendiği” şeklinde açıklandı. Görevlendirme bekleyen Balcı’nın ayrıca, yaklaşık 1,5 aydır da Karacabey Devlet Hastanesi Acil Servis’te çalıştığı öğrenildi.

 

1981 Çorum doğumlu olan Başhekim Uzman Dr. Arif Kadri Balcı, Acil Tıp Uzmanı olarak Uludağ Üniversitesi’nden mezun oldu. İlk olarak Balıkesir Devlet Hastanesi’nde, daha sonra da Bursa Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi’nde Başhekim Yardımcısı olarak görev yapan Balcı, ardından Balıkesir Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanlığı yaptı. Kısa bir süre Bigadiç Devlet Hastanesi’nde vekaleten Başhekimlik görevinde bulunan Balcı, 14 Aralık 2017 tarihi itibariyle de Karacabey Devlet Hastanesi’ndeki Başhekim görevine başladı. Evli ve 2 çocuk babası olan Başhekim Balcı, Karacabey halkına en iyi hizmeti sunarak ilçeyi sağlık alanında hak ettiği standarda kavuşturmak istediklerini vurguladı.

 

 

Müdürler de belli oldu

 

Öte yandan, İdari ve Mali İşler Müdürlüğü’ne, 18 yıldır memur olarak görev yapan Mehmet Ferit Batur getirilirken, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü’ne ise hemşirelik yapan Serpil Uzun atandı.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM