21 Mayıs Salı;


Halk ve çiftçi el ele güzel günlere

Halk ve çiftçi el ele güzel günlere   Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, dün Meclis Üyeleriyle birlikte gerçekleştirdiği toplantıda basın mensuplarıyla bir...
Bu Haber 27 Kasım 2018 11:09 Yayınlandı

 

Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, dün Meclis Üyeleriyle birlikte gerçekleştirdiği toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 

7 Aralık Cuma günü açılışı yapılacak olan Karacabey Ziraat Odası yeni binasında düzenlenen toplantıda, bina hakkında basın mensuplarına bilgiler veren Başkan Erhan Erdem, ardından basın mensuplarıyla birlikte yeni binada incelemelerde bulundu.

 

 

Karacabey Ziraat Odası yeni binasının, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katılımıyla 7 Aralık Cuma günü saat 14.00’te açılışının yapılacağını söyleyen Başkan Erdem, tüm çiftçi ve Karacabeylilerin açılışa davetli olduğunu duyurdu.

 

Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, toplantıda şu ifadelere yer verdi; “Karacabey halkına ait olan bu yerin 1974 m2’lik arsası, Belediye Meclis Üyelerinin oy birliğiyle, Karacabey Belediyesi tarafından Ziraat Oda’mıza tahsis edilmiştir. Bizde buna ek olarak çiftçilerimizin aidatlarıyla 85 m2’lik bir yer daha alarak bu arsayı genişletmiş bulunmaktayız.

 

 

Yani toplamda 2059 m2’lik bu alana inşa ettiğimiz yeni binamızı, çiftçilerimizin aidatlarını toplayıp, kuruş kuruş biriktirerek 3 milyon liraya mal etmiş bulunuyoruz. Böylelikle, Meclis arkadaşlarımızla birlikte, çiftçilerimizin emeklerine sahip çıkarak Türkiye’nin en modern binasının hizmete girmesine vesile oluyoruz.

 

Karacabey halkının ve çiftçilerin el ele verip, Ziraat Odası Meclisi’nin de aynı elle onlara bağlı kalması, Karacabey Ziraat Odası’nın yeni binasını inşa etmiştir. Bu gurur Karacabey halkı ve çiftçilerinindir. Ayrıca şunu da söylemeliyim ki, bu konuda bana her zaman güvenen ve destek olan Meclis Üyesi arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Bu bağlamda, 7 Aralık Cuma günü saat 14.00’te Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’nin de katılımıyla yapacağımız açılışımıza tüm Karacabey halkı ve çiftçilerimizi bekliyoruz”

 

 

Bakan çiftçileri dinleyecek!

 

Öte yandan, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin de, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Ziraat Odası binasının açılışının ardından Bakan Pakdemirli’nin, STK Başkanlarının da katılım sağlayacağı bir toplantıda, Güney Marmara çiftçilerinin sorunlarını dinleyeceğini söyledi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM