17 Ocak Perşembe


Güreşçilerden uluslararası başarı

Güreşçilerden uluslararası başarı Karacabey Belediyesi tarafından ‘Sportif Kent Karacabey’ hedefi doğrultusunda, başta altyapı hamleleri olmak üzere; birbiri ardına yürürlüğe...
Bu Haber 1 Ocak 2018 16:26 Yayınlandı

Karacabey Belediyesi tarafından ‘Sportif Kent Karacabey’ hedefi doğrultusunda, başta altyapı hamleleri olmak üzere; birbiri ardına yürürlüğe konulan projeler meyvelerini vermeyi sürdürürken, son olarak da Belediyesporlu güreşçilerin elde ettiği başarılar ilçede büyük sevinç yarattı.

 

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen ve Bursa Osmangazi Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bursa İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Uluslararası Osmangazi Yıldızlar Güreş Turnuvası’nda, 7 ülkeden toplam 300 güreşçi boy gösterdi.

 

Acemler Spor Salonu’nda önceki hafta gerçekleştirilen ve geleceğin dünya şampiyonlarının kıran kırana mücadele ettiği turnuvaya; Türkiye’nin yanı sıra Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Moldova, Özbekistan, Gürcistan temsilcileri katılırken, Karacabeyli 3 sporcu yakaladıkları üçüncülükle Karacabeylilerin övünç kaynağı olmayı başardı.

 

İlçe halkının gururu olan Karacabey Belediyesporlu güreşçilerle birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ayhan Sağlam ve Güreş Antrenörü Ali Varol’u kutlayan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, spora ve özellikle altyapıya verdikleri desteğin tüm branşlar için kararlılıkla sürdürüleceğini söyledi.

 

Spor, kötü alışkanlıkları önlüyor

 

Başarılı güreşçileri makamında kabul ederek madalya ve hediyelerini takdim eden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, başta ata sporu güreş olmak üzere diğer tüm spor dallarının, hayatın tüm evrelerine katkı sunan rolü ile kötü alışkanlıklardan koruyucu yönüne vurgu yaptı.

 

Lisanslı sporcu sayısını 7000’e çıktı

 

‘Sportif Kent Karacabey’ hedefi doğrultusunda atılıma geçildiğine vurgu yapan ve Karacabey’deki lisanslı sporcu sayısını 300’den 7000’e çıkardıklarının altını çizen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan; güçlü Türkiye’nin güçlü nesiller ile yakalanabileceğine değinerek, bu hedef için spor konusundaki paydaşları olan ilçe milli eğitim müdürlüğü ile ortak proje çalışmalarını, kararlılıkla sürdüreceklerini dile getirdi.

 

Başkan Özkan; “Son yıllarda Karacabey’de, tüm kamuoyunun da haklı olarak takdirini toplayan, sportif branşlar açısından adeta bir çağ değişimi yaşanmaktadır ve tüm sportif branşlarda elde edilen başarılı sonuçlar da hepimizin göğsünü kabartmaktadır. Bu vesile ile bizlere bu sevinci yaşatan güreşçilerimize ve diğer tüm dallardaki sporcularımıza, ilçemiz adına teşekkür ve minnettarlığımızı sunuyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

 

Sporcular başarılarıyla göz doldurdu

 

Öte yandan, Karacabey Belediyesporlu sporcuların isimleri ve elde ettikleri dereceler de şu şekilde oluştu:

 

Yıldızlar-34 Kg. Turnuva Üçüncüsü: Muhammed Kipiç

Yıldızlar-60 Kg. Turnuva Üçüncüsü: Emir Sadı

Yıldızlar-92 Kg. Turnuva Üçüncüsü: Özgür Göbel

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM