18 Haziran Salı;


Güçlü kadın güçlü Türkiye demektir

Güçlü kadın güçlü Türkiye demektir   Karacabey AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün de yayımladığı mesajında;...
Bu Haber 8 Mart 2019 06:00 Yayınlandı

 

Karacabey AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün de yayımladığı mesajında; “Gönlümüzde her zaman müstesna bir yere sahip, gerek aile gerekse toplum yapımızın temel direği olan kadınlarımızın anlamlı günlerini kutluyorum” dedi.

 

İşcan, “AK Parti olarak kadına karşı ayrımcılığı reddediyoruz. Kadına şiddeti kınıyor ve lanetliyoruz. Partimizin en güçlü yanı ak kadınlardır, ak kadınların duruşudur ve verdikleri hizmetlerdir. AK Parti hareketi başlarken kadınlarımız ön saftaydılar. Kadınlarımız bize her zaman güç verdi. Güçlü kadın güçlü bir Türkiye demektir” diye konuştu.

 

Mesajında kadının toplum içindeki önemine değinen Karacabey AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, kadınların aile ve toplum yapımızın temel direğini oluşturmakla birlikte milli ve manevi değerlerimizin de en büyük taşıyıcıları olduğunu ifade ederek, “Cennet annelerin ayakları altındadır buyruğuna yürekten inanan bir milletiz. Kadını her alanda, baş tacı eden bir medeniyetin mensuplarıyız. Kadınlar, bizim topraklarımızda hem toplumun hem ailenin temelidir. Çocuklarımızın yetiştirilmesinde en büyük emeği veren kadınlarımız, toplumun şekillenmesinde en büyük katkısı olan sizlersiniz. Bu anlamda kadınlarımız hayatın bütün alanlarında aktif rol almış milletimiz ve ümmetimiz için önemli bir yere sahip olmuşturlar” dedi.

 

 

AK Parti iktidarları sürecinde sosyal, ekonomik ve siyasal alanda birçok anayasal düzenlemeler yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini belirten İşcan, “Güçlü ve bilinçli kadınlar ile ülkemizin 2023 ve diğer hedeflerimize daha güçlü, daha dinamik olarak ulaşmasının mimarı olacaktır. Güçlü kadın güçlü bir Türkiye demektir. Güçlü Türkiye’de Türk kadınının başımızın tacı olan annelerimiz olduklarını özellikle belirtmek istiyorum.

 

Partimizde ve çalışma hayatının her kesiminde kadınlarımız aktif rol almakta ülkemizin geleceğinin oluşmasında temel taşları oluşturmaktadır. Kadınlarımız her zaman ülkemiz için, vatanımız için mücadele etmiş elinden gelenin fazlasını yapmıştır. Dünyada demokrasinin gelişmesi ve insan hakları standartlarının yükselmesiyle kadın hakları mücadelesinde ciddi mesafeler alınmıştır.

 

Türkiye’nin de kadın hakları alanında AK Parti Hükümetimizin gerçekleştirdiği reformlarla kadınlarımız dünyada kendine önemli bir yer edinmiştir. Kadınların sorunlarının çözümüne yönelik yasal düzenlemeler, AK Parti hükümetlerimiz döneminde yapıldı. Kadınlarımıza hayatın her alanında ‘pozitif ayrımcılık’ uygulayarak, geçmişteki kayıplarını telafi etme çabası içinde olduk. Son yıllarda gerçekleştirilen reformlarla, eğitimden sağlığa, çalışma hayatından siyasete kadar tüm alanlarda kadınlara destek olacak önemli iyileşmeler sağlandı. Gereken her türlü yasal adımları atıldı, atmaya da devam ediyoruz. Günümüzde bilim, siyaset, eğitim, kültür-sanat ve iş dünyasında herkesi gururlandıran, başarılarıyla adından söz ettiren Türk kadını, geleceğe ilişkin en büyük güvencedir” şeklinde konuştu.

 

Kadınların yaratıcılıkları, üretkenlikleri ve çalışkanlarıyla iş hayatında da etkin rol oynamalarının, Türkiye’nin ilerleme ve gelişme sürecinde önemli farklılık yaratacağını vurgulayan İşcan, “Başta kahraman gazi ve şehit annelerimiz olmak üzere hayatımızın her anında eş, anne, arkadaş, kardeş olarak var olan tüm kadınlarımızın ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu yıllar geçirmelerini diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM