18 Haziran Salı;


GTH Fuarı yarın açılıyor

GTH Fuarı yarın açılıyor   Tarımsal üretimde Türkiye’nin önde gelen bölgelerinden biri olan Karacabey’de, bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan Gıda,...
Bu Haber 13 Mart 2019 12:34 Yayınlandı

 

Tarımsal üretimde Türkiye’nin önde gelen bölgelerinden biri olan Karacabey’de, bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık (GTH) Fuarı, 14 Mart 2019 Perşembe günü (yarın) başlıyor.

 

Tarıma dayalı sanayisiyle köklü bir geçmişi bulunan ve sahip olduğu geniş coğrafyasında, yaygın tarımsal faaliyetlere ve bereketli topraklara ev sahipliği yapan Karacabey’de, alanında Türkiye’nin en kapsamlı fuarlarından biri olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı başlıyor.

 

Karacabey’de geleneksel hale gelen ve bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 14 Mart Perşembe (yarın) saat 10.00 itibariyle ziyaretçilere kapılarını açıyor.

 

Karacabey Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşecek fuarın resmi açılışı ise, Bursa sanayisi ve ekonomisine yön veren en önemli kurum ve kuruluşların katılımıyla yine yarın saat 15.00’de yapılacak.

 

14-17 Mart tarihlerinde Karacabey Ömer Matlı Kapalı Pazar Yerinde gerçekleşecek olan ve bölgenin en çok rağbet gören tarım fuarı olan organizasyona, çevre il ve ilçelerden pek çok çiftçi ve üretici katılacak.

 

Gıda, tarım ve hayvancılık üzerine son teknoloji makine ve ekipmanların görücüye çıkacağı fuara yoğun ilginin olması bekleniyor. 12 bin metrekare kapalı alanda kurulan Karacabey Tarım Fuarı’nda, 200’den fazla marka ürünlerini teşhir edecek.

 

 

Başkan Özkan’dan fuara davet

 

Karacabey’in 3T vizyonunun ilk ayağını, tarımsal alanda gerçekleştirilen planlama ve yatırımların kapsadığını anımsatan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “Bu yıl 8’incisine ev sahipliğini yapacağımız Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı, bölgemiz için son derece önem taşıyor. İlçemize yakışır ve bölge üreticimize de faydalı olan bu etkinliği, her yıl daha da geliştirmek için uğraşıyoruz. Bilindiği üzere göreve geldiğimiz günden bu yana ortaya koyduğumuz 3T vizyonunun bir ayağını da tarım kapsıyor. Zaten Karacabey’de tarıma dayalı sanayinin köklü bir geçmişi bulunuyor. Biz de ilçedeki bu verimli toprakların korunması ve geliştirilmesi konusunda önemli çalışmalar yürütüyoruz. Gerçekleştireceğimiz açılışa, tüm halkımızı davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Öte yandan, Karacabey Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı, hafta sonuna dek gece saat 22.00’ye kadar gezilebilecek.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM