17 Ocak Perşembe


Genel Merkezin adayı başkan seçildi!

Genel Merkezin adayı başkan seçildi! AK Parti Mustafakemalpaşa Teşkilatı, 6. Olağan Kongresi’nde yeni başkanını belirledi. Genel Merkez tarafından aday gösterilen ve...
Bu Haber 25 Aralık 2017 17:42 Yayınlandı

AK Parti Mustafakemalpaşa Teşkilatı, 6. Olağan Kongresi’nde yeni başkanını belirledi. Genel Merkez tarafından aday gösterilen ve tek listeyle gidilen seçimlerde, daha önce partinin yönetim kadrosunda da yer alan Mehmet Kanar, 426 delegeden 247’sinin oyuyla bu göreve seçildi.

 

Belediye Düğün Salonu’ndaki kongre; AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, eski milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve delegelerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Kutlu yürüyüşe devam

 

AK Parti İlçe Başkanı Sadettin Akkoyunlu, kongrenin açılışında yaptığı konuşmada, 4 yıllık görevi esnasında Mustafakemalpaşa’ya yapılan hizmetleri anlattı. AK Parti’nin millete hizmet için kutlu yürüyüşünün devam edeceğini söyleyen Akkoyunlu; ” Bizler her daim bu davanın yılmaz bekçileri olacağız. Yeni yönetimimizin her zaman yanındayız” dedi.

 

En büyük farkımız kadromuz

 

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise, 131 mahallede yapılan çalışmaların sunumunu yaptığı konuşmasında, gençlik merkezinden arıtma tesislerine, içme suyundan altyapıya kadar Mustafakemalpaşa’nın ihtiyaçlarının kararlılıkla çözüldüğünü dile getirdi.

 

Aktaş’tan müjdeli haber

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da konuşmasında; “ Enerjimizden hiçbir şey kaybetmeden yoluma devam edeceğiz” dedi. Mustafakemalpaşa’yı daha güzel yarınlara taşıyacaklarının kaydeden Başkan Aktaş; “ Özellikle altyapı konusunda büyük bir atılım gerçekleştireceğiz. 150 Milyon Euro maliyetinde bir yatırım başlayacak. Kongrenin hayırlı olmasını temenni ediyor, yeni yönetime başarılar diliyorum” dedi.

 

Salman’dan birlik çağrısı

 

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ise birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. 14 kongreyi geri bıraktıklarını hatırlatan Salman; “Bütün başkanlarımız bu davanın arkasında nasıl durulduğunu gösterdi. Bu kongreden de büyüyerek ve güçlenerek çıkacağız. Yeni başkanımıza ve yönetimine başarılar diliyorum. Bu emaneti daha yükseğe birlikte taşıyacağız” dedi.

 

 

Yeni Başkan Kanar

 

Kongrede daha sonra yönetim ve denetim kurulu raporları ibra edilerek seçime gidildi. Yapılan seçimde 426 delegeden 248’i oy kullanırken, 1 oy geçersiz olmak üzere, 247 oyla Mehmet Kanar, AK Parti Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı oldu.

 

Seçimin ardından delegelere teşekkür eden Mehmet Kanar, Mustafakemalpaşa’nın her yönden gelişimi için çalışacaklarını dile getirdi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM