23 Ekim Salı;


Gençlik için biraraya geldiler

Gençlik için biraraya geldiler   İYİ Parti Gençlik Kolları, AK Parti Karacabey İlçe Gençlik Kolları’nı ziyaret etti.   İYİ Parti...
Bu Haber 28 Mayıs 2018 16:32 Yayınlandı

 

İYİ Parti Gençlik Kolları, AK Parti Karacabey İlçe Gençlik Kolları’nı ziyaret etti.

 

İYİ Parti Karacabey Gençlik ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Turgay Deniz ve İYİ Parti Karacabey Gençlik Kolları Yönetimi, AK Parti Gençlik Kolları’na yaptıkları ziyarette, ilerleyen zamanlarda yapmayı planladıkları projeler ve diğer çalışmalar hakkında bilgi verip, Karacabey gençliği için ortak hareket etmek istediklerini belirttiler.

 

İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcısı Turgay Deniz, İYİ Parti Gençlik Kolları Sekreteri Tugay Özgür, Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Muharrem Püsküllü, İYİ Parti Gençlik Kolları Seçimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Kürşat Tümür, İYİ Parti Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri Semih Uz, Betül Kılıç ve Hüseyin Sert’in katıldığı ziyarette AK Parti Karacabey Gençlik Kolları yönetimi tam kadro yer aldı.

 

Asıl gayenin gençlik olduğunu belirten İYİ Parti Karacabey Gençlik ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Turgay Deniz; “Farklı liderlerin peşinde olsak dahi ortak noktamız Türkiye’dir. Sonuçta yaklaşık doksan bin kişilik bir şehirde yaşıyoruz. Herkes yüzyüze bakıyor. Seçime kadar yarışırız, seçimden sonra hep beraberiz. Her şeyden önce genciz ve ortak sorunlarımız var. Asıl gayemiz bu sorunların çözülmesidir” diye konuştu.

 

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren AK Parti Karacabey Gençlik Kolları Başkanı Adem Coşkun da, “İktidar partisinin ilçedeki gençlik sorumlusu olarak omuzlarımızda tüm gençlerin sorumluluğu var. Bizler iktidar partisinin mensupları olarak bu sorumluluk kapsamında her genç ile birebir görüşmeli onlar için yeni aktiviteler oluşturarak daha doğru ve sağlıklı zaman geçirmelerine yardımcı olmalıyız. AK Gençlik olarak bizler sürekli olarak proje üretiyor ve diğer projelere de katkı sağlıyoruz. Sorunların çözümü konusunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman geleceğimiz olan gençlerimizin yanındayız” şeklinde konuştu.

 

Karacabey’deki tüm siyasi partilerin gençlik yapılanmalarının ve gençlik alanında çalışan tüm sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmesi ve Karacabey gençliği için ortak çalışmalar yapması gerektiğine değinen AK Parti Karacabey Gençlik Kolları Başkanı Adem Coşkun, “Bizler seçim zamanlarında seçim işeriyle fazlaca meşgul oluyoruz. Fakat bu dönemler de bile sosyal politikalar birimimiz vasıtasıyla projeler üretmekten ve uygulamaktan geri kalmıyoruz. Çünkü kaybedecek bir dakikamız dahi yok.

 

 

Gençliğin geleceği ve gelişimi için ortak çalışmalar yürütmek için defalarca girişimlerde bulunduk. Örneğin genç işsizliğine çözüm üretmek amacıyla bir Genç İstihdamı ve Gençlik Çalıştayı yapmak için girişimlerde bulunduk.

 

Yine Yerel Yönetimlerde Gençlik Stratejisi oluşturmak için bir projemiz var. Tüm bunların yanı sıra asıl gayemiz Karacabey’deki her gencin sesini duyurabileceği bir gençlik meclisinin oluşturulmasıdır” diye konuştu.

 

Karacabey Gençlik Meclisi kurulması fikrinin çok yerinde ve doğru bir girişim olduğuna dikkat çeken İYİ Parti Karacabey Gençlik ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Turgay Deniz de; “Bizler seçim dönemlerinde yeterince yarışıyoruz. Seçim dönemleri dışında hepimiz Karacabey’de yaşıyor ve buradaki tüm sorunlardan aynı ölçüde etkileniyoruz. Gençlik meclisinin kurulması için elimizden gelen tüm desteği vermeye hazırız. Belki bu tür yapılardan geleceğin meclis üyeleri ve milletvekilleri çıkacaktır. Biz İYİ Parti olarak gençliğin yararına olan her proje ve fikirde yer alacağız” diyerek, kendilerini misafir ettikleri için AK Parti Karacabey Gençlik Kolları’na teşekkür etti.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM