18 Haziran Salı;


Gelişmiş bir Karacabey vaat ediyoruz

Gelişmiş bir Karacabey vaat ediyoruz   Karacabey’de Cumhur İttifakı Proje ve Aday Tanıtım Toplantısı, büyük bir coşkuyla ve yoğun katılımla, adeta...
Bu Haber 12 Mart 2019 08:30 Yayınlandı

 

Karacabey’de Cumhur İttifakı Proje ve Aday Tanıtım Toplantısı, büyük bir coşkuyla ve yoğun katılımla, adeta gövde gösterisine sahne oldu.

 

Karacabey Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen tanıtım toplantısına; Önceki Dönem İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, MHP Bursa il başkan yardımcıları, BBP Karacabey İlçe Başkanı İzzet Toprak, çevre ilçelerden AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi belediye başkan adayları, belediye meclis üyesi adayları, STK temsilcileri, AK Parti ve MHP üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Aday tanıtım toplantısında, mevcut belediye başkanı ve aynı zamanda Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Özkan; gönülden belediyecilik anlayışıyla, benzersiz bir kent hedefi için yola çıktıklarına vurgu yaparak, yeni dönemde gerçekleştirmeyi hedefledikleri projeleri açıkladı.

 

 

“Söz vermedik, güven verdik” diyen Ali Özkan, “Temel hedefimiz; benzersiz bir kent oluşturmak. Kentin orijinal dokusunu koruyarak yerinde geliştirmek, tarım alanındaki bilgi birikimini kullanarak ekolojik turizm bölgesine dönüşmek, eğitim faaliyetleri ile rol model oluşturacak bir altyapı kurmak, sanayi ve teknoloji altyapısını küresel standartlar çerçevesinde oturtarak marka kent haline dönüşmek, modern sanayicilik anlayışında çok popüler olan ve sanayiciliğe bakış açısını farklılaştıran Endüstri 4.0 uygulamalarında olduğu gibi belediyecilik anlayışında da ‘Yaşam 2.0’ konseptinde özel bir kent kültürü oluşturmak, hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bu anlamda, uluslararası itibar gören, kent dinamiklerini harekete geçirmiş, marka değeri olan, sakinlerinin yaşamaktan gurur duyduğu, gelişmiş bir Karacabey vaat ediyoruz” diye konuştu.

 

Başkan Ali Özkan konuşmasında, daha planlı ve büyük Karacabey hedefi için yapılacak çalışmalara da değinerek, “Karacabey imar planının sayısallaştırılması, akıllı kent bilgi sistemi, mobil belediyecilik uygulamaları ile belediye ve vatandaş arasındaki etkileşim ve hizmet hızının arttırılmasını sağlamak ve parklarda kamera sistemi uygulamak da çalışma hedeflerimiz arasında yer alıyor. Kent kimliği ve kent estetiğine önem vererek, yayalaştırma çalışmaları gerçekleştireceğiz. Karacabey’i ortak akılla, tüm vatandaşlarımızla birlikte yönetmeye ve geliştirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

Başkan Özkan, Karacabey sınırları içerisinde çalışmaları son sürat devam eden ve teknolojik dönüşüm noktasında Türkiye’ye rol model olacak TEKNOSAB ile birlikte, ilçeye gelecek teknolojik yatırımlar sayesinde, bölgedeki iş yerlerine yakın konut, barınma imkânlarının oluşacağını ve uydu kentler ortaya çıkacağını söyledi.

 

Özkan, “Cumhurbaşkanımızın da örnek gösterdiği ve teknolojik dönüşüm açısından vizyon projelerden biri olan TEKNOSAB için çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Bu proje ile Karacabey’deki nüfus yoğunluğu, ticari hayat artacak ve işsizlik son bulacak. Gençlerimiz için yeni istihdam imkânları oluşacak. Bursa ve Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacak TEKNOSAB projesi kapsamında, 150 bin kişiye iş imkânı sağlamayı hedefliyoruz. Karacabey’i her yönüyle güzel günler bekliyor” şeklinde konuştu.

 

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin de, 150 bin kişiye iş imkânı sağlayacak TEKNOSAB projesinden dolayı çok büyük bir heyecan duyduğunu belirtti. Esgin, “10 yıl içinde 8,5 milyon kişiye iş ve istihdam sağlamış bir siyasi harekatın mensubu olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Yaptığımız bütün hizmetleri vatandaşlarımızdan aldığımız ilhamla yaptık. Karacabey’de Ali Özkan ile yola devam edeceğiz ve çok büyük projeleri sizlerin hizmetine kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

 

 

Önceki Dönem İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala ise, Türkiye’nin üzerinde oyunlar oynandığını söyledi. Efkan Ala, “Çok önemli zamanlardan geçiyoruz.  Türkiye’yi Suriye’ye çevirmek istemediler mi? 6-7 Ekim Diyarbakır olayları neyi amaçlıyordu? Gezi olayları neyi amaçlıyordu? 17-25 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsü neyi amaçlıyordu? 15 Temmuz alçak darbe girişimi neyi amaçlıyordu? Bir düşünün lütfen. 15 Temmuz alçak darbe teşebbüsü başarılı olsa polisimiz, askerimiz bir birine düşmez miydi? Ülkemiz yangın yerine dönmez miydi? Toplum kesimleri birbirine düşmez miydi? Bunlar gözümüzün önünde oldu ve bunları birlikte önledik. Bunlar Türkiye’yi Suriyelileştirme, Iraklaştırma projeleriydi. Bunları sizin bize verdiğiniz güçle ancak bertaraf ettik. Siz sandıkta bize her seçimde güç verdiniz ve Türkiye bir bütün olarak yoluna devam ediyor. Biz bir ve bütün olmalıyız. 15 Temmuz’da da artık bu her türlü oyunlar ortaya çıktığı için Cumhur ittifakını kurduk. Türkiye’yi cumhur ittifakıyla hedeflerine taşımaya çalışıyoruz ve taşıyacağız” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların sonunda Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Özkan, Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyeleri’ni bir bir sahneye çıkararak halka tanıttı.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM