21 Mayıs Pazartesi


Geleceğimiz ipotek altına alınıyor

Geleceğimiz ipotek altına alınıyor CHP Karacabey İlçe Başkanı Murat Tanrıverdi, Haziran ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda, AK Partili üyelerin onayıyla Karacabey...
Bu Haber 4 Ağustos 2017 07:45 Yayınlandı

CHP Karacabey İlçe Başkanı Murat Tanrıverdi, Haziran ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda, AK Partili üyelerin onayıyla Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’a verilen 30 milyon liralık borçlanma yetkisini eleştirdi.

 

Borçlanma yetkisinin verilmesine CHP ve MHP’li meclis üyeleri ret oyu verdiğini ancak AK Partili üyelerin desteğiyle söz konusu maddenin oy çokluğuyla kabul edildiğini belirten CHP İlçe Başkanı Tanrıverdi, “Karacabey’in geleceği ipotek altına alınıyor” dedi.

 

 

Mevcut belediye yönetiminin göreve geldiği günden bu yana Karacabey’e hiçbir hizmet yapmadığını ima eden Tanrıverdi, eleştirilerinde şu ifadelere yer verdi: “Borçlanmanın nedenleri arasında içkili yerlerin ve hayvan damlarının şehir dışına taşınması, Öğretmenler Parkı’nın (TOKİ yanı) tamamlanması, Bakırköy’deki Hal Binası’nın ve kamyon garajının yapımı, Vergi Dairesi’nin yıkılarak otoparka çevrilmesi ve ilçemize yeni otoparklar kazandırılması sayılmaktadır.

 

Bu günlerde Belediyemiz ilk etapta yaklaşık 5 milyon liralık bir kredi arayışına girmiştir. İşin ilginç yanı, bu kredi 7 yıl vade ile aranmaktadır. 7 yıl vade demek, bırakın bundan sonraki dönemi, bir sonraki döneme dahi borç yüklemek anlamına gelmektedir.

 

Şu andaki mevcut yerel iktidar, görev süresinin neredeyse 3,5 yıllık kısmını tamamlamış, geriye 1,5 yıllık bir çalışma süresi kalmıştır. Bundan sonra yapılacak uzun vadeli borçlanmalar ile bir sonraki çalışma dönemi ipotek altına alınmaktadır. Basit bir kaç örnek verecek olursak, işte Öğretmenler Parkı oradadır; 3,5 yıldır bir tek çivi bile çakılmamıştır. Giderayak borçlanma yetkisi alınarak, parkı hayata geçirmek şimdi mi aklınıza geldi? Vergi Dairesi’ni yıkıp, yerine otopark yapacağınızı söylüyorsunuz; o halde neden önce Hükümet Binası’nın arkasındaki otoparkı yıkıp, yerine işlevsiz bir bina diktiniz? Otopark sorununun kanayan bir yara olduğunu herkes biliyor ama neden önce yeni bir otopark kazandırıp sonra mevcut olanı ortadan kaldırmadınız? Hayvan damlarını da, içkili yerleri de isteseydiniz şimdiye kadar şehir dışına çıkarabilirdiniz.

 

Eğer erkene alınmazsa 2019 yerel seçimlerinden önce 1-2 tane daha temel atma töreni yapabilirsiniz. Bundan sonra yapmaya kalktığınız her iş, Karacabey halkı tarafından seçim yatırımı şeklinde algılanacaktır. Görev sürenizin başından beri neden bir şey yapmadığınız sorgulanacaktır. Bundan sonraki seçimlerde halkımızın karşısına yeni başlanmış veya yarım kalmış projelerle çıkmak ve bunları tamamlamak için oy istemek size fayda sağlamayacaktır”

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM