16 Haziran Pazar


Geleceğimiz için okuyun, okutun

Geleceğimiz için okuyun, okutun   Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan tarafından başlatılan ve ilçedeki öğrenciler ile gerçekleştirilen ‘Başkanımla Okuyorum’ projesi,...
Bu Haber 28 Mart 2019 15:17 Yayınlandı

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan tarafından başlatılan ve ilçedeki öğrenciler ile gerçekleştirilen ‘Başkanımla Okuyorum’ projesi, son sürat devam ediyor.

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, son olarak Sadık Yılmaz Anadolu Ticaret Meslek Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Lise Müdürü Zafer Erdem’in de hazır bulunduğu programda konuşan Başkan Ali Özkan, 3 yıl önce başlattıkları “Başkanımla Okuyorum” projesine ilgiden oldukça memnun olduklarını belirterek, merkez-kırsal ayırt etmeden bütün öğrencilere kitap okuma sevgisini aşılamak istediklerini söyledi.

 

Geleceğimiz için önemli

 

 

Özkan lise öğrencilerine, “Eğitim bizim için önemli bir kavram. Bu projemizle de öğrencileri kitap okumaya teşvik etmek için yola çıktık. Kitap okumanın geleceğimiz açısından çok büyük önemi var. İnsanlar kitaplardan faydalanarak kendi geleceğine şekil verir. Geleceğin sizin ellerinizde olduğu gerçeğinden yola çıkarak, eğitime ve gençlere yapılan yatırım, ülkenin geleceği için atılmış en önemli adımdır. Bu alışkanlığı küçük yaşlarda kazandırmak önemli. Sizlerde okuyun ve okutun” dedi.

 

Okuma alışkanlığının kişinin hayal gücünü geliştirdiğine dikkat çeken Başkan Özkan, çok kitap okuyan kişilerin kelime hazinesinin de gelişeceğini kaydetti.

 

Başkan Özkan, konuşmasının ardından ilk olarak öğrencilerle sohbet edip onların görüş ve önerilerini dinlerken, ardından hep birlikte okuma faaliyetine geçildi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM