17 Ocak Perşembe


Gazeteciler baskı altında

Gazeteciler baskı altında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karacabey İlçe yönetimi, Takip Gazetesi’ni ziyaret ederek, tüm basın emekçilerinin ‘10 Ocak...
Bu Haber 11 Ocak 2018 10:48 Yayınlandı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karacabey İlçe yönetimi, Takip Gazetesi’ni ziyaret ederek, tüm basın emekçilerinin ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

 

CHP İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi öncülüğünde gerçekleştirilen ziyarete, ilçe yönetimi ve gençlik kolları da eşlik etti. Takip Gazetesi Sahibi Alper Tunalı’nın konuğu olan CHP’liler, gazeteciliğin kutsal bir meslek olduğunu ancak gazetecinin özgür olması gerektiğini belirttiler.

 

Ziyarette konuşan CHP İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, son 15 yılda birçok şeyde olduğu gibi basın ve medya kuruluşlarına da hükümet tarafından yoğun baskılar yapıldığını kaydetti.

 

Hükümetin gerçek anlamda gazetecilik yapmak isteyen basın mensuplarını sindirerek susturmaya çalıştığını iddia eden Çiftçi, “Basın ve medyanın özgür olmadığı bir ülkede halkın doğru bilgi ve haberlere ulaşması mümkün değildir. Yerelde ve genelde gazetecilerin yoğun baskı gördüklerinin farkındayız. Bu ülkede gazeteci olmak maalesef ki zor. Önceden ‘Yasama-Yürütme-Yargı’ya ek olarak toplumsal kontrol merkezi medya da vardı. Ülkenin belirleyici unsurlarından biriydi. Ancak şimdi çoğu gazete ve televizyon, hükümet lehine haberler yapıyor ya da yapmak zorunda kalıyor. Gerçek anlamda gazetecilik yapmak isteyenler ise ya susturuluyor ya da hapislere atılıyor. Böyle bir ortamda ayakta kalabilmek de zor. O nedenle sizleri tebrik ediyoruz. Her şeye rağmen ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nüz kutlu olsun. İnşallah yakın zamanda gazetecilerin özgür olacakları günleri göreceğiz” diye konuştu.

 

Ziyaretlerinden dolayı CHP heyetine teşekkür eden Takip Gazetesi Sahibi Alper Tunalı da, tüm zorlu şartlara rağmen icra ettikleri kutsal görevi layıkıyla yerine getirmeye devam edeceklerini söyledi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM