18 Şubat Pazartesi


Ergün Koç CHP’ye üye oldu!

Ergün Koç CHP’ye üye oldu!   Geçtiğimiz günlerde, Demokrat Parti Genel İdare Kurulu Üyeliği ve partisinden istifa ettiğini açıklayan ve siyasi...
Bu Haber 13 Temmuz 2018 08:00 Yayınlandı

 

Geçtiğimiz günlerde, Demokrat Parti Genel İdare Kurulu Üyeliği ve partisinden istifa ettiğini açıklayan ve siyasi kulislerde adı CHP ile anılan eski Belediye Başkanı Ergün Koç’un, CHP’ye üyelik başvurusunda bulunduğu iddia edildi.

 

Karacabey’de bir restoranda CHP İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi’nin oğlu genç siyasetçi Sinan Çiftçi ile yemekte bir araya gelen Ergün Koç’un, yemeğin ardından CHP Karacabey İlçe Teşkilatına üyelik başvurusunda bulunduğu ve ilçe teşkilatının da bu başvuruyu kabul ettiği, siyasi kulislerde konuşulmaya başlandı.

 

Bu arada, Ergün Koç’un CHP’ye üyelik iddiası sonrası, “CHP’nin Belediye Başkan adayı Ergün Koç” şeklinde söylentiler yine siyasi kulislerde konuşulurken, şimdi sırada CHP Bursa İl Başkanlığı ve CHP Genel Merkezi’nin ikna edilmesinin kaldığı ifade ediliyor.

 

CHP Genel Merkezi’nden bir ismin Ergün Koç’a sıcak bakmadığı da kulislerde konuşulurken, eğer olağanüstü kurultay olup CHP Genel Başkanlığı’na Muharrem İnce seçilirse, o zaman Ergün Koç’un resmen belediye başkan adayı olabileceği iddia edildi.

 

Koç Başkan, Çiftçi yardımcı!

 

 

Öte yandan, CHP Belediye Meclis Üyesi olacağı konuşulan Sinan Çiftçi’nin, yerelde yaş sınırının 25 olmasından ötürü meclis üyeliğine aday olamayacağı netlik kazanırken, Çiftçi’nin, Ergün Koç’un Belediye Başkanı olması halinde başkan yardımcılığına getirileceği de konuşulan bir diğer konu oldu.

 

Meclis Üyesi adayları belli!

 

Siyasi kulislerde Ergün Koç’un CHP’den Belediye Başkan adayı olacağı konuşulmaya devam ederken, bu arada meclis üyesi adaylarının da yavaş yavaş belirlenmeye başlandığı iddia edildi. Buna göre CHP kulislerinde, CHP’de meclis üyesi adaylığı konusunda ismi geçen kişiler şunlar;

 

Süreyya Sağlam Tunçman, Melike Sezer, Naci Nevzat Akkuş, Zafer Ok, Muammer Üstündağ, Sami Özseçen, Hasan Hüseyin Kula, Seven Karan Erman, İbrahim Derinoğlu, Ulvi Kırlağaç, Oğuz Karabatı, Orhan Karaca, Yılmaz Çakır, Dündar Efe, Okan Elbir ve Berrin Alp.

Alper Tunalı

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM