23 Mayıs Perşembe


‘Erdoğan babamız’ yazısına tepki!

‘Erdoğan babamız’ yazısına tepki!   Karacabey’de duvarlara yazılan “Türkiye evimiz, Erdoğan babamız” yazıları, vatandaşların tepkisine neden oldu.   Karacabey’de, eski...
Bu Haber 1 Haziran 2018 08:00 Yayınlandı

 

Karacabey’de duvarlara yazılan “Türkiye evimiz, Erdoğan babamız” yazıları, vatandaşların tepkisine neden oldu.

 

Karacabey’de, eski Vergi Dairesi binası ve çevre sokaklarına kim yada kimler tarafından yazıldığı ve yapıştırıldığı bilinmeyen yazılara tepki gösteren vatandaş ve esnaflar, emniyet ve zabıta görevlilerini göreve davet etti.

 

 

Vatandaşların işyerlerinin duvarına bile yazılan “Türkiye evimiz Erdoğan babamız” yazılarına tepki gösteren vatandaşlar, “Türkiye herkesin olduğu gibi bizim de evimiz. Fakat babamız tek. O da, bizi dünyaya getiren kutsal varlık olan annemizin eşidir. Yani bizim babamız bellidir. Kaldı ki bu şekilde bir yazıyı bizim duvarlarımıza yazmaları bir suçtur. Buradan emniyet ve zabıta yetkililerine sesleniyoruz ve kendilerini göreve davet ediyoruz” dediler.

 

Mala Zarar Verme

 

 

Madde-151(1) Başkasının taşınır veya taşınmaz malını kısmen veya tamamen yıkan, tahrip eden, yok eden, bozan, kullanılamaz hâle getiren veya kirleten kişi, mağdurun şikayeti üzerine, dört aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM