20 Mart Çarsamba


Engellilerin sinema keyfi

Engellilerin sinema keyfi Mustafakemalpaşa Belediyesi, engellilere yönelik yürüttüğü sosyal hizmetlerini aralıksız sürdürüyor. Engelsiz Yaşam Merkezi aracılığı ile 131 mahallede...
Bu Haber 5 Mart 2018 16:20 Yayınlandı

Mustafakemalpaşa Belediyesi, engellilere yönelik yürüttüğü sosyal hizmetlerini aralıksız sürdürüyor.

Engelsiz Yaşam Merkezi aracılığı ile 131 mahallede yaşayan engelli bireylere ulaşarak eğitim kursları düzenleyen Mustafakemalpaşa Belediyesi, kültürel etkinlikler kapsamında engellileri sinema etkinliğinde buluşturdu.

 

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, otizmli bir çocuğun babasıyla birlikte yaşam mücadelesini anlattığı ‘Hadi be Oğlum’ filmini, Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim gören 80’e yakın engelli ve aileleri ile birlikte izledi.

 

 

Yaşama birlikte değer katıyoruz

 

Engelli bireylerin yaşamın her alanındaki aktivitelere eşit ve aktif katılımlarını sağlamak için çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Sadi Kurtulan; “Hayatımıza sanat, spor, kültür girdikçe engeller bir o kadar ortadan kalkıyor. Birlikte üretmenin, birlikte paylaşmanın anlamını özümsediğimiz sürece yaşama değer katabiliriz. Hayatın her sahada engel tanımadığını göstermek bizim görevimiz. Eğitimden, sağlığa, spordan, kültüre kadar her alanda engellilerimizin sosyal yaşamına değerler katmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Özel gösterimde aileleri ile birlikte sinema salonu dolduran engelliler ise filmi beğeni ile izleyerek keyifli bir gün geçirdi.

 

 // Engellilerin sinema keyfi // için 2 Yorum

  1. NsNewsWire dedi ki:

    Teşekkürler hocam.

  2. MrPizzadur dedi ki:

    teşekkürler 😀


© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM