21 Haziran Perşembe


Engelli öğrenciler şölende buluştu

Engelli öğrenciler şölende buluştu Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen şölende engelli öğrenciler hünerlerini sergiledi.   Adnan...
Bu Haber 25 Mayıs 2017 15:49 Yayınlandı

Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen şölende engelli öğrenciler hünerlerini sergiledi.

 

Adnan Menderes Meydanı’nda gerçekleştirilen ‘Engelleri Birlikte Aşalım’ programına; Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Başkan Yardımcısı Mustafa Eren, siyasi parti ve sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri, Belediye Engelliler İletişim Birimi, İbn-i Sina, Emine Güven ve Dardağan rehabilitasyon merkezi yetkilileri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Törende konuşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, engelliler için yapılacak tüm projelerde var olduklarını söyledi. Başkan Kurtulan; “Çocuklarımızın yüzündeki tebessümü gördükçe daha iyi işler yapmak için güç alıyoruz. Engelli aileler ve özel öğrenciler yetiştiren öğretmenler büyük bir sorumluluğu özveriyle yerine getiriyor. Bizlerde sosyal sorumluluk bilinci içerisinde engellilerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak, yetenekleri doğrultusunda üretime katılımlarını sağlamak için her türlü çalışmaya destek vermeye hazırız” dedi.

 

Şölende sahne alan engelli öğrenciler şarkı ve oyunlarıyla büyük alkış aldı. Müzik eşliğinde doyasıya eğlenen engellilerin mutluluğuna vatandaşlarda ortak oldu.

 

 




© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM