21 Eylül Cumartesi


Engelleri hep birlikte aşabiliriz

Engelleri hep birlikte aşabiliriz   Karacabey Tüm Engelliler Kültür Sanat Dayanışma ve Spor Derneği, Birleşmiş Milletlere üye 156 ülkede aynı...
Bu Haber 21 Mayıs 2019 07:30 Yayınlandı

 

Karacabey Tüm Engelliler Kültür Sanat Dayanışma ve Spor Derneği, Birleşmiş Milletlere üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” nedeniyle, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

 

Engelliler Derneği Başkanı Kağan Erdem öncülüğünde Cumhuriyet Alanı’nda gerçekleşen etkinliğe; Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Rahmi Çanakçı, CHP Belediye Meclis Üyesi Murat Tanrıverdi, Engelliler Derneği üyeleri ile polis memurları katıldı.

 

Engelli bireylere her zaman sahip çıkılması ve her konuda kolaylıklar sağlanması gerektiğini belirten Karacabey Tüm Engelliler Kültür Sanat Dayanışma ve Spor Derneği Başkanı Kağan Erdem, dünyadaki tüm engellilerin gününü kutlarken, engelliler adına farkındalık oluşturulması gerektiğini söyledi.

 

 

Karacabey’de engelleri her geçen gün aşmaya çalıştıklarına vurgu yapan Erdem; sevgi, saygı, hoşgörü ve empatinin önemine dikkat çekti. Başkan Erdem, kendilerine destek veren herkese teşekkür ederken, engellerin ancak ve ancak toplumla birlikte aşılabileceğini de sözlerine ekledi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM