27 Mart Çarsamba


En doğal ‘Longoz Koşusu’

En doğal ‘Longoz Koşusu’   Karacabey’in sahip olduğu eşsiz değerlerin, ülkemiz ve dünya gündemine taşınması hedefiyle birçok başarılı çalışmayı hayata...
Bu Haber 17 Mayıs 2018 15:28 Yayınlandı

 

Karacabey’in sahip olduğu eşsiz değerlerin, ülkemiz ve dünya gündemine taşınması hedefiyle birçok başarılı çalışmayı hayata geçiren Karacabey Belediyesi, Türkiye’nin doğal ortamdaki ilk yarışı olma özelliğine sahip ‘Longoz Koşusu’nun bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirirken, organizasyonda heyecan bir an olsun eksik olmadı.

 

‘Sportif Kent’ hedefiyle, ilçede sporun yaygınlaştırılması adına önemli çalışmalara imza atan Karacabey Belediyesi tarafından, Türkiye’nin tanınmış atletlerinin de katılımıyla düzenlenen ‘Longoz Koşusu’nda yüz civarında sporcu yer alırken, dünyada eşine az rastlanan, oksijen deposu Longoz Ormanları’nın ev sahipliğini yaptığı koşu, büyük bir coşkuya sahne oldu.

 

Karacabey Yeniköy’den start alan ve Longoz Ormanları’nda oluşturulan güzergâhın kat edilmesinin ardından, başlangıç noktasında son bulan yarışlarda, nadir doğal güzellikler de tüm atletler ve izleyenler için eşsiz bir deneyim yaşanmasına olanak sundu.

 

Akarsuların denizle buluştuğu düşük kotlu alanlarda oluşan ve ormanların içindeki canlı çeşitliliği ile endemik bitki örtüsü ve yaban hayvanlarının da yer aldığı parkur, yarışmaya ayrı bir atmosfer kazandırdı.

 

Spora desteğimiz sürecek

 

 

Karacabey’in sahip olduğu sosyal ve kültürel değerlerin yanı sıra; el değmemiş doğal ortamlarının da ülke çapında tanınması adına, önemli bir tanıtım atağı başlattıklarını kaydeden Belediye Başkanı Ali Özkan, ‘Sportif Kent’ hedefi doğrultusunda, bugüne dek önemli çalışmalar yürüttüklerini anımsattı. Özkan, ilçe halkının spora olan ilgisini artırmak ve Karacabey’in sportif açıdan da ön plana çıkması adına kararlı şekilde çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

 

Yarışmaya katılanlara teşekkür

 

 

Yarışmaya, Türkiye’nin her yerinden katılım gösteren tüm sporculara teşekkür etmeyi de ihmal etmeyen Başkan Ali Özkan, bu koşuyu hem sporcular açısından hem de ilçenin tanıtımı adına oldukça önemli bir organizasyon olarak gördüklerini sözlerine ekleyerek, yarışmada derece elde eden sporcuları da tek tek kutladı.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM