16 Haziran Pazar


En büyük teminat gelecek nesiller

En büyük teminat gelecek nesiller   Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla önemli bir...
Bu Haber 23 Nisan 2018 16:39 Yayınlandı

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla önemli bir mesaj yayınladı.

 

Başkan Özkan mesajında, bin yıllardan bu yana Türk milletinin hangi şart altında olursa olsun, esareti asla kabul etmediğini ve bunun en büyük teminatının da gelecek nesiller ve çocuklar olduğunu söyledi.

 

Tarihimizin dönüm noktalarından biri

 

 

Ali Özkan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulduğu 23 Nisan 1920, tarihimizin dönüm noktalarından biridir. Bundan tam 98 yıl önce bu asil millet, emperyalist işgalcilere en güzel cevabı vermiş ve bu sayede aziz vatan toprakları istiklale kavuşmuştur. Günümüzde de bu sömürücü zihniyet yerli işbirlikçileri ile tekrar en son oyunlarını bir kez daha sergilemeye kalkmış ve yine milletin sarsılmaz iradesinden hak ettiği cevabı bir kez daha almıştır.

 

Bin yıllardır sürdürülen bu sarsılmaz özgürlük tutkusu ve diğer milletleri saran şefkat ve kucaklama anlayışı, diğer mazlum dünya milletlerinin de duası ve umududur. Bu aziz vatanın ve asil ruhun en büyük teminatı da ahlaki değerlerle donatılmış ve gururumuz olan gençler ve çocuklarımızdır. Bu vesile ile bir kez daha milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi, aziz şehitlerimiz başta olmak üzere rahmetle anıyor, geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bu bayramın dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyorum”

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM