21 Mayıs Salı;


En büyük destekçileri olmaya devam edeceğiz

En büyük destekçileri olmaya devam edeceğiz   AK Parti Karacabey İlçe Teşkilatı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında engellileri unutmadı.   AK...
Bu Haber 3 Aralık 2018 15:43 Yayınlandı

 

AK Parti Karacabey İlçe Teşkilatı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında engellileri unutmadı.

 

AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli, Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Ayşe Köse, Mali İşler Başkanı Gülşen Çetin, Ekonomi İşler Başkanı Gülseven Ulga, Ekonomi İşler Başkan Yardımcısı Halime Kankılıç ve Engelliler Komisyonu Başkanı Yeşim Çeltik; günün anlamı nedeniyle Karacabey’deki Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde eğitim gören engelli öğrenciler ve aileleriyle buluştu. Aynı zamanda AK Parti İlçe Teşkilatı, Karacabey Tüm Engelliler Kültür, Sanat, Dayanışma ve Spor Derneği ile ilçedeki engellileri de ziyaret etti.

 

 

“Hepimiz birer engelli adayıyız ve en büyük engel sevgisizliktir” diyen AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, engellilerin AK Parti için değerli olduğunu; yapılan hizmetler, yasal değişiklikler ve katkılarla gösterdiklerini belirterek, 2002 yılından sonra engellilerin önündeki engellerin kaldırıldığını ifade etti.

 

Karacabey’deki engellilerle buluşan Ertem İşcan Başkanlığındaki AK Parti İlçe Teşkilatı, “Bu özel ve güzel yavrularımızı ziyaret edip, çok keyifli anlar yaşadık. Onlarla empati kurduk. Sevgili çocuklarımızın eğitimleri için okul idaresi ve öğretmenlerinin gösterdikleri özveri ile daha hızlı bir şekilde sosyal hayata uyum sağlayabildiklerini görmek bizleri çok sevindirdi. Yaptıkları etkinlik ve faaliyetlerini de takdir ettik. Ayrıca Karacabey Tüm Engelliler Kültür, Sanat, Dayanışma ve Spor Derneği ile ilçemizdeki engelli kardeşlerimizi de ziyaret ettik. ‘Sevgi her engeli aşar’ diyoruz, Engelliler Günü’nde engelsiz bir gün geçirdik. Çocuklarımızın yüzündeki sevinci gördükçe bizler de çok mutlu olduk. Engelli vatandaşlarımızı her alanda düşünmeye ve kolaylıklar sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştular.

 

 

Engelli çocuk ve ailelerin yılda bir kez değil 365 gün her zaman ve her daim yanlarında olduklarını belirten İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli de, hayatı paylaşmada hiçbir engelin bulunmadığına dikkat çekti.

 

Özenli, “Önce ‘insan’ diyen, insanı ‘yaratılmışların en şereflisi’ olarak gören bir geleneğin mensupları olarak bizler, her konuda engelli kardeşlerimizin yanında yer almaya, onların hayatlarını kolaylaştırmaya büyük önem veriyoruz. İlçemizdeki tüm engellilerimizin AK Parti Hükümetleri sayesinde kazandıkları haklardan yararlanması adına sürekli kurumlarımızla işbirliği içerisindeyiz. Karacabey’de nerde bir engelli vatandaşımız varsa, her zaman en büyük desteği vermeye çalışıyoruz” dedi.

 

 

İlçedeki engelli vatandaşlar da, AK Parti hükümeti sayesinde değer gördüklerini belirterek, Karacabey AK Parti Teşkilatı’nın kendilerini unutmamalarından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM