17 Ocak Perşembe


“Emin hoca Atatürk’ü sevmiyor”

“Emin hoca Atatürk’ü sevmiyor” Karacabeyli genç siyasetçi Sinan Çiftçi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen törende yaptığı konuşmada Atatürk’ü anmadığını...
Bu Haber 28 Kasım 2017 07:10 Yayınlandı

Karacabeyli genç siyasetçi Sinan Çiftçi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen törende yaptığı konuşmada Atatürk’ü anmadığını iddia ettiği İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin’e tepki gösterdi ve Karacabeylilerden özür dilemesi gerektiğini söyledi.

 

Sinan Çiftçi, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “24 Kasım Öğretmenler Günü’nde anılması ve anlatılması gereken en önemli kişi hiç kuşkusuz Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin Dingin, yaptığı konuşmada ‘Atatürk’ hariç her konuya değinmiştir. Bu çok büyük bir ayıptır.

 

Emin hoca, ‘Ahlaklı ve dindar’ nesil vurgusu yaparken neyi kast etmektedir? Atatürk’ün ‘Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır’ diyerek Türkiye’nin geleceğini emanet ettiği öğretmenlerin idarecisi olan bir kişi, Atatürksüz bir eğitim sistemi mi istemektedir? Türkiye’de eğitim sistemimiz yap-boz tahtasına dönmüşken, Atatürk’ün gösterdiği hedeflerden her geçen gün uzaklaşmaktayız.

 

Emin hocayı yıllardır tanırım. Kendisi Milli Eğitim Şube Müdürüyken, bende Öğrenci Meclisi Başkanıydım. O dönemde kendisi ile yakından çalışma fırsatımız olmuştu. Ben, Emin hocanın Atatürk’ü sevmediğini biliyorum. Fakat böyle özel bir günde, Atatürk’ü anmak ve adını zikretmek bu kadar zor mudur? Bursa’nın tüm ilçelerinde Milli Eğitim Müdürleri değişmişken, Emin hocanın Karacabey’de görevine devam etmesi onun için onur verici olmalıdır.

 

Kendisini böyle tartışmaların içine atmak yerine, okullarımızın, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin sorunlarını çözmek için mesai harcamalıdır. Emin hocam, bonzai ve uyuşturucu kullanımdan hayatını kaybeden öğrencilerimiz var. Köy okulları hayvan damına dönmüş durumda. Küfürler, kötü alışkanlıklar, kavgalar diz boyu. Okullarda sevgi, saygı hoşgörü kalmamış. Disipline verilen öğrenci sayısındaki artışı biliyor musunuz? Öğretmen ve öğrenci arasındaki ilişki sadece not boyutuna dönüşmüş. Okullarımız artık öğrencilerin evi değil. Okul servislerinde yaşanan skandallardan da bir habersiniz. Okul Aile Birlikleri ve Öğrenci Meclisi Başkanları ile hangi sıklıkta toplantı yapıyorsunuz? Hangi ahlaklı nesilden bahsediyorsunuz?

 

 

Emin hocam, neresinden tutarsak dökülen bir manzarayı düzeltmek yerine, Belediye Başkanı Ali Özkan’ın bir daire müdürü gibi açılışlarda boy gösteriyorsunuz. Kendi içinde Atatürk sevgisi olmayan birinin, Karacabeyli binlerce öğrenciye bu sevgiyi aşılaması imkansızdır. Sağ olsun bir cesur yürek sahneye çıkmış ve Emin Dingin’i utandırmıştır. Keşke emekli olmasaydın Ahmet Reşat Karaoğlu hocam. Senin gibi Atatürkçü ve vatansever öğretmenlerin sayısı gün geçtikçe azalıyor. Emin Dingin’e Atatürk’ü hatırlattığın için sana minnettarız Ahmet hocam. Senin öğrencin olmaktan gurur duyuyorum.

 

Açıklamamın sonunda, Karacabey’in efsane eğitimcisi Salih Tunç öğretmenimizi de saygı ve rahmetle anıyorum. Bizlere Atatürk sevgisini aşılayan Salih Tunç ve Ahmet Reşat Karaoğlu gibi eğitimcilerden, Emin Dingin seviyelerine inmiş bulunuyoruz. Karacabeyli yüzlerce öğrenci arkadaşım da sosyal medya aracılığı ile Emin Dingin’e tepkilerini dile getirdi. Karacabeyli öğrenciler, Emin Dingin’e rağmen Atatürk’ün yolundan asla ayrılmayacak. Bir çağrı da anne-babalara yapmak istiyorum. Artık okullarda Atatürk anlatılmıyor yakında duvarlardan Atatürk portreleri de kalkabilir. Görev sizlere düşüyor. Atatürk’ü evinizde anlatın çocuklarınıza ve mutlaka Nutuk okutun. Atatürk’e ve onun fikirlerine her zamankinden daha fazla ihtiyacımızın olduğu bir dönemden geçiyoruz”

 

 // “Emin hoca Atatürk’ü sevmiyor” // için 1 Yorum

  1. YÜKSEL ÇATAL dedi ki:

    biz 24 kasım öğretmenler günü münasebetiyle Ulu Camide Baş öğretmen Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlere vefa olarak mevlid okuduk.İlçemizdeki İmam Hatip Okullarında o hafta ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizin ruhlarına hatimler okundu.duası ulu camide yapıldı.Genç siyasetçi Sinan Bey ev Ahmet Reşat Karaoğlu neden o akşam camide yoktunuz.Sinan bey siz gerçekten o gün Şükran yemişçi Kültür Merkezinde miydiniz?


© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM