21 Haziran Perşembe


Emin Dingin’in 5 yıllık karnesi!

Emin Dingin’in 5 yıllık karnesi! Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, müdürlüğü süresince geçen ilk 5 yılını değerlendirdi.   İlçe...
Bu Haber 6 Haziran 2017 07:45 Yayınlandı

Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, müdürlüğü süresince geçen ilk 5 yılını değerlendirdi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başladığından bu yana, gerek ilçedeki hayırseverler, gerekse de ekip arkadaşlarıyla uyumlu bir çalışma içinde birçok güzel esere imza attıklarını belirten Dingin, bu çalışmaların Karacabey’deki eğitime olumlu yansıdığını söyledi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Dingin, gerçekleştirilen eserler ile çalışmalarla ilgili şunları kaydetti:

 

 

“1- İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yeni Renault Fluence marka hizmet aracının kazandırılması. 2-Ulviye Matlı Fen Lisesi’nin ve 84 kız 84 erkek öğrenci kapasiteli Pansiyon Binası’nın açılması. 3- Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin (Sağlık Meslek) açılması. 4- Cahide Kırlağaç Anaokulu’nun açılması. 5- Murat Hüdavendigar İlkokulu’nun açılması. 6- Karacabey Lisesi’nin Anadolu Lisesi’ne dönüştürülerek Dayı Karacabey Anadolu Lisesi adıyla eski Şehit Serkan Şahin İlköğretim Okulu’nun binasına taşınmasıyla ilçeye 15 derslik kazandırılması. 7- Eski İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının tahsis edilerek ve tadilatı yapılarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yeni bir bağımsız hizmet binasına kavuşturulması. 8- Karacabey Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Müdürlüğü arasında yapılan protokolle Karacabey Anadolu Lisesi bahçesine Kapalı Spor Salonu kazandırılması.

 

9- Taşıma Merkezi olan İstiklal Ortaokulu’na Karacabey Belediyesi işbirliğiyle yemekhane binası yapılması. 10- Hamidiye Mahallesi’nde yeni eğitim alanlarının oluşturulabilmesi için 107 bin m2’lik arsa alanının tahsisinin sağlanması. 11- Karacabey Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne 60 erkek öğrenci kapasiteli Pansiyon Binası ve Karacabey İmam Hatip Ortaokulu’na 16 derslikli Ortaokul Binası yapılması. 12- Ertuğrul Gazi İmam Hatip Ortaokulu’nun açılması. 13- Şehit Özcan Özsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 52 kız öğrenci kapasiteli Pansiyon Binası’nın açılması. 14- Eski Özel İdare Binası’nın Müdürlüğümüze tahsisi sağlanarak Halk Eğitimi Merkezi faaliyetlerinde ve Engellilere Yönelik Şehit Polis Levent Fırtına Engelsiz Yaşam Merkezi adıyla Kurs Merkezi olarak kullanımına açılması. 15- Eski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yerinde ilçemiz ve Mustafakemalpaşa’ya da hizmet veren Karacabey Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) Müdürlüğü’nün kurulması. 16- İlçe merkezinde 2 taşıma merkezi belirlenerek, ortaokul öğrencilerinin İstiklal Ortaokulu’na, ilkokul öğrencilerinin de yine bu süreçte hizmete giren Toki Şht. Yzb. Erhan Kındır İlkokulu’na taşınması.

 

Kısa ve orta vadede planlanan, devam eden eser ve çalışmalardan bazıları;

 

1- İlçemizde ikili eğitim yapan tek okul olan Karacabey Ortaokulu’nun 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında tekli eğitime geçirilmesi hedefine yönelik olarak, Valiliğin Yatırım Planlaması’nda onaylanan özel proje ortaokulu niteliğindeki 24 derslikli Ortaokul Yapımı çalışmalarına başlanmıştır.

 

2- Milli Eğitim Bakanlığı’nın Mesleki Eğitime yönelik ivme kazandırdığı yatırım çalışmalarına yönelik olarak, Karacabey Sanayi Sitesi’nin içinde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsisli bulunan arsaya Mesleki Eğitim Merkezi binası yapımı çalışmaları devam etmektedir.

 

3- Müdürlüğümüzün Özel Eğitime yönelik olarak hedeflediği 3 ayaklı Özel Eğitim Projesi doğrultusunda, ilçemize Şehit Polis Levent Fırtına Engelsiz Yaşam Merkezi ve Karacabey Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) açılması hedeflerine ulaşılmış, eksik kalan tek ayak olan Özel Eğitim Okulu kazandırma çalışmaları devam etmektedir.

 

4- Yine Canbalı Mahallesi’nde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsisli bulunan arsaya 16 derslikli ortaokul binası kazandırma çalışmaları tamamlanmış olup, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylanarak süreç devam etmektedir.

 

5- Ayrıca ilçemiz Karacabey Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu’nun yanındaki arsaya Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 23mx43m ebatlarında ve 8m yükseklikte Halı Saha Yapımı çalışmaları tamamlanmak üzeredir.

 

Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Müdürlüğümüze bağlı okullarımızın, AB Projeleri kapsamında 5 proje bitmiştir ve devam eden 3 proje bulunmaktadır. Tübitak Projeleri’nde 62 başvuru, okul projeleri kapsamında 7 proje gerçekleştirilmiştir. Önceki yıllara göre artan proje grafiğimiz ilçemizdeki öğretmen ve öğrencilerin yurtdışını tanıma ve bilimsel projeler gerçekleştirmeleri adına çok anlamlı tecrübeler ve fırsatlar kazanmalarını sağlamaktadır. Bundan sonra da proje çalışmalarımız diğer kamu kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde artarak devam edecektir.

 

Yapılanlardan daha çok yapılması gerekenlerden ve yapamadıklarımızdan sorumlu olduğumuzun bilincinde olarak bütün bu çalışmaların gerçekleştirilmesine bizlere katkı sağlayan ve emeği geçen; tüm kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum örgütlerine, hayırseverlerimize ve mesai arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim”

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM