17 Ocak Perşembe


Eğitime büyük önem veriyoruz

Eğitime büyük önem veriyoruz Karacabey Belediyesi tarafından başlatılan fakat ‘mevzuat gereği’ denilerek devlet okulunda okuyan öğrencilere izin verilmemesi yüzünden sadece...
Bu Haber 1 Ocak 2018 16:34 Yayınlandı

Karacabey Belediyesi tarafından başlatılan fakat ‘mevzuat gereği’ denilerek devlet okulunda okuyan öğrencilere izin verilmemesi yüzünden sadece özel okul öğrencileri ile gerçekleştirilen ‘Başkanımla Okuyorum’ etkinlikleri, tüm hızıyla devam ediyor.

 

Tüm Bursa genelinde de büyük ses getiren etkinliklerin bu haftaki bölümünde değerlendirme yapan Belediye Başkanı Ali Özkan, her şeyimiz olan genç nesillerin hayata daha donanımlı katılması adına eğitime verdikleri desteği kararlılıkla sürdüreceklerine vurgu yaptı. Öğrenciler de belediye başkanı ile aynı masada kitap okuma heyecanını yaşayarak, öz güvenlerini daha da perçinledi.

 

Gençlerimiz global dünyaya hazırlıklı olmalı

 

Belediye Başkanı Ali Özkan, son yıllarda global anlamda iletişimin çok daha hızlı ve kolay hale geldiğinin altını çizerek, “Dünya küçük bir köy haline geldi. Uluslar ve kültürler arasındaki etkileşim, pek çok şeyi kökünden değiştiriyor. Bizler de çok daha rekabetçi bir hale gelen insan kaynakları konusunda, kendimizi ve her şeyimiz olan çocuklarımızı bu yenidünyaya göre hazırlamalıyız. Bunu yaparken de en önemli zenginliğimiz olan kendi kültür ve ahlak anlayışımızı da korumalıyız. Kitap okumanın giderek köreldiği ve yerini sanal ortamların aldığı günümüzde, hala kitap okuma alışkanlığını sürdüren arkadaşlarımız elbette var. Bizler, bunların çoğalması için böyle bir etkinlikte buluştuk. Bu anlamda, etkinliğe katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Başarı için şart

 

Öte yandan Başkan Ali Özkan, etkinliğin örnek olması için her hafta salı günü saat 09.30’da, belediyede farklı öğrencilerle kitap okuma etkinliğini yapmaya devam edeceklerini kaydederken, hızlı okumanın ve okuduğunu anlamanın, hayatın tüm evrelerinde başarıya ulaşmak adına büyük önem arz ettiğine vurgu yaptı.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM