23 Ağustos Cuma


Eğitime belediye ve hayırsever desteği

Eğitime belediye ve hayırsever desteği   Karacabey Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu’na hayırseverlerin desteği ve Belediye’nin katkılarıyla yapılan ‘Çok Amaçlı Salon’ ve...
Bu Haber 5 Kasım 2018 14:52 Yayınlandı

 

Karacabey Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu’na hayırseverlerin desteği ve Belediye’nin katkılarıyla yapılan ‘Çok Amaçlı Salon’ ve ‘Kantin’in açılışı gerçekleştirildi. Protokol ve siyasilerin ilgi gösterdiği açılış töreni sonunda, ilçenin yükselen değeri Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu’nun önemli iki eksiği de giderilmiş oldu.

 

Düzenlenen açılış programına Kaymakam Yusuf Gökhan Yolcu, Belediye Başkanı Ali Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, CHP Belediye Başkan Adayı Murat Tanrıverdi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Sağlam, siyasiler, muhtarlar, okul müdürleri, öğretmenler, okul aile birliği yöneticileri, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Açılış öncesi konuşan Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu Müdürü Nurettin Çift, 17 derslikte ve toplamda 609 öğrenciyle eğitim ve öğretime devam ettiklerini söyledi. Karacabey’deki eğitim ve öğretime katkı sunmak amacıyla Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu olarak ellerinden geleni yaptıklarını belirten Müdür Nurettin Çift,

 

 

“Okulumuzun eksiklikleri noktasında yaptığımız istişareler sonrası gerek hayırseverlerimiz, gerek Belediyemiz ve gerekse de devletimizden önemli destekler aldık. Okulumuzdaki sınıflardan, koridorlara, güvenlik kameralarından okul bahçemize, iç ve dış duvarlarımızın badanasından yeni bir anasınıfına kadar çok sayıda hizmeti öğrencilerimize sunmanın mutluluğu içindeyiz. Son olarak da açılışını yapacağımız Çok Amaçlı Salon ve kantini de okulumuza kazandırdık. Bu iki güzel hizmetin okulumuza kazandırılmasında emeği geçen hayırseverlerimize, Belediyemize ve devletimize teşekkür ediyorum. Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu yalnızca eğitim ve öğretimde değil, spordan sosyal ve kültürel faaliyetlere kadar başarısını her geçen gün katlamaya devam ediyor” dedi.

 

Karacabey Belediyesi olarak spordan sağlığa, sosyal ve kültürel çalışmalardan eğitime kadar tüm imkanları seferber ettiklerini belirten Başkan Ali Özkan da, başta İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin olmak üzere, tüm okul idarecilerinin ve öğretmenlerin öğrencilerini çok sevdiklerini kaydetti.

 

 

Başkan Özkan, “Eğitimde başarı öğrenciyi sevmekten geçer. Ben ilçemizde bunu gözlemliyorum. Karacabey’imizin eğitim ve öğretimdeki başarısının altında yatan gerçek de budur. Kaymakamlığımız, Belediyemiz, eğitim camiamız, okul aile birliklerimiz ve hayırseverlerimiz çok güzel bir uyum içinde çalışmalarını sürdürüyor. Bugün bu okulumuza kazandırılan Çok Amaçlı Salon ve Kantin hizmetinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM