23 Ağustos Cuma


Duygu, sitem, saygı, vefa…

Duygu, sitem, saygı, vefa… Karacabey Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Talih Düzgören, hakkında son günlerde basında yer alan haberlere...
Bu Haber 17 Temmuz 2013 12:29 Yayınlandı

Karacabey Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Talih Düzgören, hakkında son günlerde basında yer alan haberlere açıklık getirdi.

 

Düzgören, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;

 

“15-16 Temmuz 2013 tarihinde internet, paylaşım siteleri, yerel basın ve ulusal basında adım kullanarak çıkan haberlere cevabımdır.

 

Eylül 1986 yılında Başkatip Yardımcısı bugünkü adıyla Yazı İşleri Müdürü Yardımcısı kadrosuna atandım. 657 Sayılı Devlet Memuru olarak atandığım bu görevi 3 yıl yaptıktan sonra 1989 yılında asaleten Yazı İşleri Müdürlüğüne getirildim. Bu görevi 5 yıl yaptıktan sonra 1994 yılında yapılan Yerel Seçimler sonrası o günün Belediye Başkanının takdirleri ile kadrosunda tarafıma görev verilmeyerek adeta otobüs garajında bilet kesme memuru olarak sürgün edildim. 9 yıl boyunca hep dış görevde çalıştıktan sonra 2003 yılında Gelirler Şefliğinde tekrar tahsildar görevine getirildim.

 

Ben Talih Düzgören olarak Karacabey halkının hep gözünde otobüs garajında bilet kesen, memurluktan Yazı İşleri Müdürlüğüne atanmış bir memur olarak anıldım. 2004 yılında Sayın Belediye Başkanımız Ergün Koç’un Belediye Başkanlığı kazanmasıyla Yazı İşleri Müdürlüğüne tekrar atandım.

 

2004 yılında sayın Belediye Başkanımızın Karacabey Belediye Başkanlığını ilçemiz halkının değerli oylarıyla kazanmasının ardından 2005 yılı Mart ayında tarafıma Yazı İşleri Müdürlüğü verildi. 1989-1994 yılları arasında Yazı İşleri Müdürlüğü asaleten yapmam nedeni ile kanunların vermiş olduğu kazanılmış hak nedeniyle eş değer kadro statüsünde 2007 yılında Su İşleri Müdürlüğü kadrosuna müdür olarak atandım.

 

2005 yılından itibaren Yazı İşleri Müdürlüğü görevine ilaveten 2012 Mart ayında Park ve Bahçeler Müdürlüğü görevine Başkanımız tarafından tarafıma tebliğ edildi. Yine bu görevlere ilaveten 10.02.2012 tarihinde bir memurun memuriyet hayatı içinde yapabileceği en üst düzey olan Başkan Yardımcılığı görevine Başkanım tarafından layık görüldüm.

 

17.01.2013 tarihinde Su İşleri Müdürlüğü kadrosundan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne asaleten atandım. Memuriyet secerem bu görevlerle sınırlı kalmıştır.

 

Sayın Belediye Başkanımız Ergün Koç’un yurt içinde ve yurt dışında yaptığı başarılı görevlerden 40 yıl sonrası İlçemize gelerek 2004 yılında Belediye Başkanı olarak seçilmesi hepimiz için bir gurur kaynağı olmuştur.

 

Belediye Başkanımız ile çalışmak, onun kadrosunda görev almak hep bana gurur vermiştir. Sayın Başkanımızın sayesinde memuriyet kalıpları içersinde en üst düzey bir göreve gelmek onunla beraber hizmet yolunda yürümek şahsıma her zaman kişilik, onur, gurur, karakter ve kariyer kazandırmıştır.

Ona şükranlarımı sunuyorum.

 

Sayın Belediye Başkanım ile görev yaptığım süre içinde Başkanım bana yeri geldi babalık, yeri geldi ağabeylik, yeri geldi arkadaşlık yaptı. Maddi ve manevi zora düştüğüm zamanlarda hep o yanımdaydı. Sorunlarıma çare, dertlerime dert oldu. Onun sayesinde İlçemize başta doğalgaz olmak üzere saymakla bitiremediğimiz birçok hizmetler geldi. İlçemize bir ivme kazandırdı.

 

Örneklemek gerekirse işte Atatürk Kültür Parkı, Gölecikten gelen su boru hattı, Kent Meydanı, Yüzme Havuzu, Halı Saha, 64 Köye yapılan oyun gurupları, Hamidiye ve Saadet Mahallesi TOKİ konutları, Emniyet Müdürlüğü hizmet binası, parke taşlar, dökülen asfaltlar, Gıda bankası, Ali Hayri Dörter düğün salonu, Ömer Matlı kapalı Pazar yeri vs. sayamadığım diğer hizmetler.

 

Başkanımla beraber çalışmaktan her an mutluluk ve haz aldım. Diğer daire müdürlerim ile birlikte personelimizin de benim gibi düşündüğünden eminim.

 

Benim Başkanım kim ne derse desin ADAM GİBİ ADAM, İNSAN GİBİ İNSAN, onun dünyasında hep iyilik var, kötülüğe asla yer yok.

 

Benim tek üzüldüğüm nokta bana layık gördüğü görevlerden beni azletmeden önce gönül isterdi ki beni yanına çağırıp konuşmasını ve bu konuda düşüncelerimi sormasını isterdim.

 

Eğer işlem bu şekilde olsaydı. Ben Başkanımın nasıl bayramlarda, kandillerde elini öptüysem yine o gün elini öper ve onun helalliğini almak isterdim. 9 yıl 6 aylık görev yaptığım bu süre içersinde beni üzen tek nokta bu olmuştur. Baba diye elini öptüğüm, her zaman yanına gittiğimde önünde ceketimi iliklediğim, hiçbir zaman odasından çıkarken sırtımı dönmediğim, asla ona saygıda kusur etmediğim şahsıma yapılan bu revayı yok gördüğü ve helallik vermediğidir. Ama yine de ben ona hakkımı helal ediyorum.

 

Beni bugün de olsa ne zaman çağırsa koşa koşa gider önünde ceketimi ilikler bilgilerimi paylaşır, projelerimi dün olduğu gibi bugünde sunarım. Ben Başkanıma asla riyakarlık yapmadım ve yalan söylemedim. Onun haberi ve fikri olmadan hiçbir şeye yetkim olmasına rağmen imza atmadığım. Ben bu görevlerde iken Emniyet Müdürlüğü, Okullar, Spor Kulüpleri, Encümen Üyeleri, Dernekler olmak üzere bu kurumlardan 16 adet başarı plaketi aldım. Görevimde başarılıydım ki bu onura layık görüldüm.

 

Görev süresi içinde başkanıma her zaman gövdemi siper ettim ve Karacabey halkı tarafından günah keçisi ilan edildim. Ama ben bu yakıştırmalara bile aldırış etmedim. Sayın Başkanımın benimle hiç konuşmadan görevden azletmesi helalliğimi almaması revasını bana çok görmesine rağmen ben yinede ona kızamıyorum. Bir insana duyduğum vefa bende ömür boyu sürer gider. Aslına baktığımızda vefa bazıları için bir boza veya İstanbul’da bir semt olmuş. Bende dostluk pazara kadar değil mezara kadar sürer.

 

Çalışma hayatımın içersinde belediyemizin karar organları olan Meclis ve Encümen Üyelerimiz ile birlikte İlçemize hizmet getirme aşamasında istişareler yaparak imzalar attık kararlar verdik. Görevim süresi içersinde hiçbir Meclis Üyeme saygısızlık ve seviyesizlik yapmadım. Bende o üyelerimden şahsıma ne söz nede karşı laf işittim. Bu vesile ile bana bu hoşgörü ve saygı gösteren tüm Meclis Üyelerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Üst düzey bir görev verilirken nasıl mutlu oluyorsak, alınırken de kötü olmamalıdır. Görev istenmez, verilir. Buda Başkanımızın takdiridir. Saygı göstermek lazım. Bende saygı gösteriyorum. Saygılarımla.”// Duygu, sitem, saygı, vefa… // için 18 Yorum

 1. NİLÜFER TOKLU dedi ki:

  seçimler yakın bu güzel bir uydurmaca, üzülme Talih bey seçimlerden sonra yine bütün müdürlükleri sen alırsın işallah. Anlayamadığım; Talih bey gerçekten iş yapıyor ve koşturuyor bu konuda haklı, ama koskoca belediyede hiç mi müdürlükleri verecek insan yokta hep onda toplanıyor? Bu kadar personelden hiç mi Talih bey gibi müdürlük yapacak insan yokta, tekelinde toplanıyor …..

  • erdinç dedi ki:

   ne kadar acıdım sana talih. ortalığı yedin başkanınla birlikte.daha ne diyebilirsinki başkanına… seni nerelere getirdi.bence hiçte layık değildin bu görevlere………..

 2. CANAN dedi ki:

  ey.. ŞEF TALİ BUNA KAYIKÇI KAVGASI DENIR ,SENKI SAYIN KOÇ ILE ILGILI O KADAR EVRAĞI ÇANTALAR DOLUSU KAĞITLARIN VAR , BEN ISTEMEZSSEM BELEDIYEDE GUNEŞ DOĞMAZ, İSTERSEM EN YUCESININ IPLİĞİNİ PAZARA ÇIKARIRIM DIYEN SEN VE KOÇ NEYIN PEŞİNDESINIZ BILMEMDE . BUNDA GERÇEK PAYI VARSA İŞTE BU ILAHI ADALET ALLAHIN SIZLERE IKAZI DAHA CEZALARINI VERMEDI RABBIM , INSANLARI İŞLERINDEN , AŞLARINDANİ EŞLERINDEN MAKAM VE MEVKILERINDEN ETTINIZ EN IYI , PADİŞAHLIK GUNLERINI YASIYORSUNUZ VURDURUP , DÖVDURUP TENDIT ETTIRDIĞINIZ O KADAR MAZLUM INSANIN DAHA AHI ÇIKMADI SANIRIM ÖMERLERIN , HASANLARIN ALILERIN VELILERIN TEMSILDE HATA OLMASIN BIR ÇOK MAZLUMUN AHINI ÖDEMEDEN , SURUNMEDEN ÖLMEYIN. ALLAH ÇOK BUYUK ŞEF TALİ BU YAPTIĞIN SERVETIN HESABINI VER AYDA 1550 TL İLE NASIL YAPTIN ALLAH RIZASI İÇİN AÇIKLA ABLAM. MUBAREK GUN..ALLAH YALAN DOLAN YAPANI KIMSE CEZASINI VERSIN İ İŞTE BU SENAORYADA OLSA HERSEYIN BIR SONU VAR BUNU SAKIN UNUTMA.. TÖVBE ET BU MUBAREK GUNLERDE YUCE ALLAHA…

 3. CANAN dedi ki:

  BIRAKTIĞINIZ MUDURLUKLERE GELENLERIN ISMINIDE AÇIKLA AYSUN ÖZER YAZ İŞLERİ MUDURU OLMUŞ İNANIN SIZIN BU YAPTIKLARINIZA KARGALAR BILE GÜLÜYOR , ALI CENGIZ OYUNU , IYI YETİŞTIRDİĞİNİZ ŞEF LERI TALIHIN ELAMANLARI MERAK ETME YOKLUĞUNUZU ARATMAZLAR ÇUNKU SIZ YETİŞTİRDİNİZ.. EĞER ORADAN BIRI GÖNDERILIRSE ONUDA SIZ SAYIN ŞEF TALİ GÖNDERIRSINIZ SAYIN KOÇ U BILE O ELINIZDEKI O SIKI DOSTLARINIZA ANLATIP SIZDIRILAN O BELGELERINIZ VARKEN . ALLAH ŞAHITLIĞINE ÇAĞIRMASIN AMA SEN ÇOK ZEKI , BIR OKADAR KURNAZ VEDE AYAK OYUNLARINI ÇOK IYI BECEREN, AMA ARTIK AYAKLARINA DOLAŞTIRMAĞA BAŞLAYAN DEMECINDEKI GIBI BILETÇİ TALİ SİN. ALLAH BUYUK ..

 4. deniz dedi ki:

  KARACABEYLİLERLE SİZ DALGAMI GEÇİYORSUNUZ.SENİ KİMLER KORUDU HERKES BİLİYOR NASIL GELDİN NASIL GİTTİN NELER YAPTIN HERKES BİLİYOR.SEN İNSANLIKTAN ÇIKMIŞ INSANSIN SENİ ORALARA KIM GETİRDİYSE MEBALI ONUN.İNSANLARLA OYUN OYNADIN YILLARCA ERGUN KOÇTA BERABER.ŞİMDİDE SEÇİM YAKLAŞTI DİYE OYUN ÇOCUK MU INSANLAR.KENDİNİZİ ZEKİ SANDINIZ AMA HERŞEY ŞİMDİ BAŞLADI.ALLAH BELANIZI VERSİN.BU KADAR INSANLARIN EKMEĞİ İLE OYNADIN.ADAMLARINI GÖNDERİP DÜKKAN BASTIRDIN SONRADA KIVIRDIN NASILSA.AMA İLAHI ADALETİ KANDIRAMIYACAKSIN.SEN KARABEYLİLERİN UTANCISIN.

 5. KURBAN dedi ki:

  sezgın tanışın dukkanını dağıttırdınız adamı darp ettırdınız ,damadınız ömerı dövdurdunuz ,anlasamadınız heykelde bırbırınızı vurdurdunuz bunları basında çıkmasına rağmen polısın, savcının bılmesıne rağmen bu ve bunun gıbı faıllerı , şikeyetçılerı olmayan bır suru olay ne oldu? talıh bey neden vuruldu?
  ömer nıye darp ettırıldı?
  sezgın tanış neden dovduruldu?
  talı nın vıllasına gıden kaldırım taslarını sonucu ne oldu?
  talı nın jeep lerı nın paraları nerden geldı kım aldı?
  talının boğaz yolundakı garsonıyerı nereye tasındı ?
  bunuların fınansörü kım?
  yaptırdığı konağın parasını kım fınanse ettı?
  bırlıkte olduğu kadınların masraflarını kımverıyor?
  bunlar 1500- 2000* tl ıle oluyorsa formulunu basına açıklayın bunu okuyan halkımız ,polısımız ve sayın adalet yetkılılerı bılgı sahıbı olsun.. şte tutulacak bır yanınız yok ıkı ucu boklu değnek mısalı , nasrettının balığın kuyruğunu koklaması gıbı balığın başı kokunca işte boyle olur .allah sıze vıcdan, merhamet ve allah korkusu bunsun sızlerı ıslah edıp bu dıyardan yok etsın .. amın,
  KURBAN

 6. KURBAN dedi ki:

  PARDONN SAYIN ŞEF TALİ SAHI KUMAR OYNARKEN KAYBETTIKLERINI KIM FINANSE EDIYOR .BAYAĞIDA BUYUK KUMAR OYNUYORMUŞSSUNUZ. O KORUMALAR NE KI?? AHI ONLARIN PARALARINI KIM VERIYOR =?? BABANIZ OĞRETMEN EMEKLISIYDI BU PARALARIN KAYNAĞINI ALLAHIN MILLETIN HUZURUNDA AÇIKLA.. SENI BELEDIYE MECLIS UYESI DEĞİL BAŞKAN YAPALIM SEVERIZ BIZLER SAYIN KARACABEY BAŞBAKANI SAYIN ŞEF TALİ.
  YEMESINI BILEN BASKANLARI.ALLAH YURU YA KULUM DEDI YURUBE TALI KIM TUTAR SENI ŞEFTALİ BAHÇELERINDE YURU.

 7. kara dedi ki:

  tali yi kimse sevmez bilirim bende hiç sevmem yukarıdaki arkadaşın dediklerinin tamamına katılıyorum başkan koç çok buyuk oyun peşinde bence tezgah cok buyuk seçimlerde tekrar talinin gönlünü yapatr diye düşünüyorum …..Başkan bilmiyormu ki karacabey halkının talihi sevmediğini o yanında olursa kaybedeceğini başkanı tekrar seçin ve görün aynı b.o.k un laciverti onların ikiside aynı yemeden çalmadan çırpmadan duramaz hakkımız haram olsun sonuna kadar işleri gereği de olsa ona köpeklik yapanlarıda burdan kınıyorum allaha havale ediyorum:……

 8. cenk dedi ki:

  bence talih defteri kapandı helal olsun sayın beledıye başkanımıza her zaman arkandayız senın karacbey olalak nıyede beledıye başkanımız sensin biz senınle gurur duyuyoruz sen rahat ol

 9. CANAN dedi ki:

  onlar bermuda şeytan üçgeni KARA kardeş .TALİ , KOÇ ve O FINANSÖR MÜTAHIT çok yakında bu beledıye sınemasında onlara şimdi taltıf beraatlerı vere o emnıyet yetkılılerı , savcılar uyuyormu sanıyorsunuz eskıden sopa ve işkenceden suça gıdıyorlardı ,, şimdi gule oynaya kakara , kikiri byaparken delilden suça gıdıyorlar. bunu kımse unutmasın ve sakın umutsuzluğa kapılmasın devlet onların yerlerını bıle ayırmış tır dınlenme tesıslerınde . bu kadar mazlumun , yetımın , garıp ın, işinden , aşından ettıklerını , dövdurduklerını , talının vurulmasını polıs , savcı bılmıyormu sanırsınız. eğer ki bılmıyorlarsa devlet karacabeyde tum adlı kurumlarınca zaafa uğramıştır.. ALLAH yuce türk devletımıze, onun saygı değer görevlılerıne zaval vermesın . zamanında bır ramazan geldı gıttı. ama gerçek ramazan her yıl on gun ılerleyerek gelıyor işte bu ramazan devlete ve mazlumlara adaletsızlık yapanlar için MİLAT olacak kardeşlerım MİLAT olacak . allhım cezalarını verecek hata yapanların..

 10. ender dedi ki:

  ERGUN KOÇ TİYATROCU OLACAKMIŞ.ANKARADAKI LAKABI NEYDİ KENDİSİNE TANIYAN BİR SORSUN.TALİHTEN BAŞKA ADAMMI YOKTU.SEZGİN DANIŞ NİÇİN DÖVÜLDÜ GARIBIM.AMA BEN ANLAMADIM SAVCILAR ELBET BİRGÜN DOSYALARI AÇARDA ADALET YERİNİ BULUR.GARSONİYERLER KAHVALTILAR YAĞDANLIKLAR HERŞEY VAR MAŞŞALLAH.MİLLETİN PARASINI VEBALINI ALDINIZ.ADALET SORMASA HESABINIZI ALLAH SİZE SORACAK EMİNİM.BİRGÜN BİLE RAHAT OLAMIYACAKSIN TALİH DÜZGÖRDÜ.AMA HAYAT O KADAR DÜZ DEĞİL TALİH.MASUM AYAKLARI ILE KIMSE SANA KANMAZ MERAK ETME.HALA KANDIRMAYA ÇALIŞTIĞINI KARACABYDEKİ KARGALAR BİLE GÜLÜYOR.MİLLETİN TOKADI AĞIRDIR TALİH DÜZDÖNDÜ ALLAH SANA DAHA YOKAT ATMADI HEM ALLAHIN HEM MİLLETİN TOKADINI YEDİN.BELANI ZATEN BULMUŞUSUN ALLAH ISLAH ETSİN SENİ.

 11. KURBAN dedi ki:

  ENDER KARDEŞİMHER KIMSEN ÇOK TEŞEKKUR EĞER O KARACABEYDE BEN , ERKEĞIM, BEM MUSLUMANIM , BEN DEVLETIME IHANET EDENLERE YETERI KADAR KATLANDIM, BEN T.C VATANDAŞIYIM DIYEN HERKEZ AMA GERÇEKTEN BAŞI ,POPOSU OYNAMADAN BILDIKLERINI IFSA ETSIN BUNLAR KARACABEY HEYKELINDEN GECEMEZ BEBEKLER BILE SURATINA TUKURUR , VE BIR GUN TUKURECEKLER. KARACABEY HALKI NARKOZLANMIŞCASINA ADETA BAYILMIŞ . HİÇBIR SEYE GEREK YOK ŞEF TALIHIN 1500 TL GIBI MAASLA BU KADAR KONAĞI , VILLAYI, DAIRELER, KOCAELILININ UZERINE ALDIĞI JEEP LERI ARABALARI NERDEN ALDI SORUSUNU SORMALARI VE BUNU ILÇE HALKININ ONUNDE CEVAPLAMALARINI ISTEMELERI, YUREKLERI YETIYORSA cevaplamaları yeterlı suratlarına tukurmek için , ama bunlar kankalar bırbırlerı hakkında evrak delıl toplarken evrakları çantaları almaz oldu . işte o evraklar bırgun POLIS IN ,ADALETIN ELINE GECECEK , BELKIDE ADALETTE DAHA ÇOĞU VAR DEVLET UYUMUYOR SADECE OLDURUYOR MEYVELERI RAHAT YIYEBILMEK İÇİN. BIR HAK VE ADALET YERINI BULACAK KARDESIM .KIMSENIN YAPTIĞI YANINA KALMAZ ALLAH VAR .İŞİNDEN MAKAMINDAN , AŞINDAN OLAN KARACABEYDE UÇ BEŞ YUZ INSAN VAR ILAHI ADALETE AZ KALDI..(((((((((((((((

  • deniz dedi ki:

   EVET HAKLISIN.AMA KARACABEYLİLER KONUŞMAYI SEVMİYOR.KİMSENİN YAPTIĞI YANINA KALMASIN.ÖNCE ALLAH SONRA ADALET VAR.ELİNDE KIMIN NEYİ VARSA ENİNDE SONUNDA TESLİM ETMEK VICDAN BORCIDUR KARACABEYEYE.BUNLAR KARACABEYIN ADINI KIRLETTİ HER YERDE.HEYKELDEN GEÇMEMELERİ LAZIM BUNLARIN BUNLAR GİBİLERİN.BUNLARIN YAPTIKLARINI UNUTMAYIN KARACABEYLİLER OLARAK BZİ ENAYI YERİNE KOYMALARINA IZIN VERMEYELİM.ŞİMDİ, SIRA BİZDE.

 12. osman dedi ki:

  SAYIN CUMHURİYET SAVCILARI BU YAZILARI LÜTFEN OKUYUNUZ.GEREĞİNİ YAPMAK SİZİN VİCDAN BORCUNUZDUR.SAYGILARIMLA.

 13. deniz dedi ki:

  SEZGİN TANIŞ NEDEN DÖVDÜRÜLDÜ BELEDİYE ELEMANLARINCA DÜKKANI BASILDI AMA ORTBAS EDİLDİ.NEDEN?????????????BÜÜTÜN HERŞEYİN ÇÖZÜMÜ BURDAN BAŞLIYACAK.BUNU HERKES BİLSİN.

 14. deniz dedi ki:

  POLİSİMİZ SAVCIMIZ ELİNDEN GELEN AAŞTIRMAYI DİLERİM YAPARLARDA SEZGİN DANIŞ VE DAHA BİRÇEOK MAĞDUR OLUPTA KORKUDAN ŞİKAYET EDEMİYEN VATANDAŞLARIMIZIN İŞİĞİOLURLARDA BUNLARIN YAPTIKLARININ HESABINI ADALET ONUNDE HESAP VERMELERİNE VESİLE OLURLAR.

 15. canan dedi ki:

  DAHA BIR SURU HAKARET GÖRUP SOPA YIYEN VE SESINI ÇIKARMAYAN INSAN VAR . SAVCILAR GAZETE HABER VE ARŞİVLERINE BAKTIĞI ZAMAN HERSEY ORTADAA..

 16. osman dedi ki:

  “Örneklemek gerekirse işte Atatürk Kültür Parkı, Gölecikten gelen su boru hattı, Kent Meydanı, Yüzme Havuzu, Halı Saha, 64 Köye yapılan oyun gurupları, Hamidiye ve Saadet Mahallesi TOKİ konutları, Emniyet Müdürlüğü hizmet binası, parke taşlar, dökülen asfaltlar, Gıda bankası, Ali Hayri Dörter düğün salonu, Ömer Matlı kapalı Pazar yeri vs. sayamadığım diğer hizmetler.”diyor.1o yılda yapılanlara bakın…yılda bir hizmet yapsan 10 tane eder zaten aklı başında bir hizmet var mı Allah aşkına? Atatürk Parkı’nı Erol Onur yaptı,Koç’un yaptıkları ise Dandik Pazaryeri ve Dandik Kent Meydanı .Başka aklı başına kayda değer hizmet yok ki..


© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM