19 Kasım Pazartesi


Dünya var oldukça Kudüs bizimdir

Dünya var oldukça Kudüs bizimdir Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Karacabey İlçe Başkanlığı, Trump’ın Çarşamba günü “Kudüs’ü İsrail’in başkenti” olarak tanıyacağı yönündeki...
Bu Haber 7 Aralık 2017 15:45 Yayınlandı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Karacabey İlçe Başkanlığı, Trump’ın Çarşamba günü “Kudüs’ü İsrail’in başkenti” olarak tanıyacağı yönündeki söylemlerine tepki olarak dün bir basın açıklaması yaptı.

 

Öğle namazı sonrası Ulu Camii önünde gerçekleştirilen etkinliğe AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol’un yanı sıra, sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

TÜGVA Karacabey İlçe Temsilcisi Hakan Kılıç tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi; “Her geçen gün İslam Coğrafyası küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne çevrilmektedir. Dün kendini muasır medeniyetler seviyesinde gören Avrupa’nın merkezinde Bosna’da yaşanan soykırım hafızalarımızda taze iken; Suriye’de her gün bir insanlık dramı yaşanırken; Arakan’da naklen soykırımlarda kimyasal silahlarla masum çocuklar ve kadınlar katledilirken; milyonlarca insan yerlerinden yurtlarından ayrılmak zorunda kalmıştır.

 

 

Silahların menşei dünyanın kan emici vampirleri olan sömürgeci ülkeler arasında değişirken; ölenlerin hep savunmasız Müslümanlar olduğu açık bir şekilde görülmektedir. Bir yandan gönül coğrafyamıza ölümler yağdırılırken, bir yandan da kutsallarımız çiğnenip, topraklarımıza el uzatılmaktadır. Hadsizliğin geldiği son nokta olarak siyonizmin bu devirde ki kullanışlı piyonu Trump aracılığıyla ilk kıblemiz Kudüs’ümüzü işgalci İsraillilerin siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cüretinde bulunmuşlardır.

 

Kendilerini dünyanın efendisi, dünyanın diğer kalanını da kölesi olarak gören, kendisinden başkasına yaşam hakkı tanımayan bencil, vahşi ve saldırgan medeniyetin mensuplarını insanlığa davet ediyoruz. Dünya var oldukça yeryüzü bizimdir, Kudüs bizimdir”

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM