20 Mart Çarsamba


DSİ’ye devir kaos yaratır!

DSİ’ye devir kaos yaratır! Antalya’da düzenlenen ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın da katıldığı TÜKETBİR Büyük İstişare...
Bu Haber 17 Nisan 2018 07:20 Yayınlandı

Antalya’da düzenlenen ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın da katıldığı TÜKETBİR Büyük İstişare Toplantısına katılan, Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nuri Karaca, Bakan Fakıbaba’ya Sulama Birlikleri ile ilgili dert yandı.

 

Toplantıya, Başkan Yardımcısı Ahmet Kırmızı ile birlikte katılan Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nuri Karaca, toplantıda bire bir görüşme imkanı bulduğu Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba’ya, Sulama Birliklerinin DSİ’ye devrinin yanlış olacağını ve kaos yaşanacağını söyledi.

 

Hiç olmaza mevcut sistemin sezon sonuna kadar devam ettirilmesi ve sezon sonunda yeniden değerlendirme yapılarak verimli çalışmayan Sulama Birliklerinin devredilmesi, diğerlerinin statüsünü koruması gerektiğini Bakan Fakıbaba’dan rica eden Karaca, Bakan Fakıbaba’nın konunun önemli olduğunu ve not alarak konuyla ilgileneceğini söylediğini belirtti.

 

Öte yandan, toplantıda konuşan Birlik Başkanları ve besiciler, canlı hayvan ve et ithalatının acilen durdurulması, yem sanayicilerinin hiçbir gerekçe gösterilmeden her hafta fiyat arttırılmalarının önüne geçilmesini talep ederek, fabrika yem (kesif yem) fiyatlarının artmaya devam ettiği takdirde boykot yapılması gerektiğini belirttiler.

 

 

Buzağı kayıplarının önlenmesi için Bakanlığın başlattığı çalışmalara ve kampanyaya tam destek verdiklerini belirten besiciler, önümüzdeki günlerde “Kendi yemini kendin yap” kampanyası başlatarak keyfi zam yapan fabrikaları protesto edeceklerini belirttiler.

 

Toplantı, yerli besi danalarına 250 TL’lik desteğin yeniden başlamasında büyük katkıları olan Merkez Birlik Başkan’ı Bülent Tunç’a, Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birlik Başkan’ı Nuri Karaca’nın bir portre hediye etmesi ile sona erdi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM