21 Haziran Perşembe


Doğruoğlu ve ekibi proje birincisi!

Doğruoğlu ve ekibi proje birincisi! Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi son sınıf öğrencisi, Karacabeyli genç makine mühendisi adayı Doruk Doğruoğlu ve ekibi,...
Bu Haber 12 Haziran 2017 16:31 Yayınlandı

Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi son sınıf öğrencisi, Karacabeyli genç makine mühendisi adayı Doruk Doğruoğlu ve ekibi, Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Bitirme Projesi Yarışmasında birinci oldu.

 

Makine Mühendisliği bölümü öğrencilerinin Üniversite-Sanayici işbirliğini geliştirmek amacıyla, TMMOB Makine Mühendisleri Odası (MMO) Bursa Şubesi ile Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümü arasındaki protokol çerçevesinde her yıl gerçekleştirilen ‘Öğrenci Bitirme Proje Yarışması’, 6 Haziran tarihinde Uludağ Üniversitesinde yapıldı.

 

18 projenin yarıştığı, 54 öğrencinin katıldığı ve jüri önünde sunumlarının yapıldığı yarışma gün boyu sürdü. Heyecanlı sahnelerinde yaşandığı yarışmada, genç mühendis adaylarının projelerini titizlikle değerlendiren jüri, 2017 yılı ‘Öğrenci Bitirme Projesi Yarışması’nda dereceye giren projeleri belirledi.

 

Buna göre, Bitirme Projesi Yarışmasında dereceye giren, ödül alan proje ve projeleri hazırlayan öğrenciler ile projenin danışmanları sıralaması şöyle oluştu;

 

1-Otobüsler için Hostes Koltuğu Tasarımı/Doruk Doğrupğlu, Ezgi Kap, Özgür Sarıbatur/Doç. Dr. Fatih Karpat.

 

2-Kompozit Jant Üretim Metotlarının Araştırılması/Seçkin Çakır, Aylin Büyükyanbolu, Ebubekir Pınar/Prof. Dr. Ali Bayram.

 

3-Elektromekanik Tutucu/Mehmet Şimşek, Ali Baklacı/Yard. Doç. Dr. Gürsel Şefkat.

 

Dereceye girenlerin belirlenmesinin ardından konuşan Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Recep Yamankaradeniz, bütün çalışmalarına destek veren Makine Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’ne teşekkür etti. Öğrencilere ve onlara en önemli desteği sunan öğretim üyelerine de ayrıca teşekkür eden Yamankaradeniz, öğrencilerin hazırladıkları bitirme projelerinin iş hayatına atılırken çok önemli olduğunu ifade etti. Yarışmaya giren bütün projelerin çok değerli olduğunu belirten Yamankaradeniz, mezun olan öğrencilerine hayatlarında başarılar diledi.

 

MMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mart’ da konuşmasında, yarışmaya katılan tüm Makine Mühendisi adaylarını kutladı. Mart, proje yarışmasını önemsediklerini, değer verdiklerini ve bu projelerin sanayiye dönük, sanayi ile işbirliği içinde olmasının önemini belirtti.

 

Konuşmaların ardından yarışmada derece alan öğrencilere ödülleri verildi ve topluca hatıra fotoğrafları çektirildi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM