27 Mart Çarsamba


Değişeceğiz, dönüşeceğiz, başaracağız!

Değişeceğiz, dönüşeceğiz, başaracağız!   CHP’de olağanüstü kurultay süreci başladı. CHP’de olağanüstü kurultay isteyen Muharrem İnce ekibi, düğmeye bastı. Delegeler...
Bu Haber 20 Temmuz 2018 07:20 Yayınlandı

 

CHP’de olağanüstü kurultay süreci başladı. CHP’de olağanüstü kurultay isteyen Muharrem İnce ekibi, düğmeye bastı. Delegeler notere giderek kurultay için imza vermeye başladı.

 

Şubat ayında yapılan ve Kılıçdaroğlu’nun kazandığı kurultayda da Muharrem İnce’ye Bursa’dan ilk imzayı veren Karacabeyli Kurultay Delegesi Sinan Çiftçi, önceki gün de notere giderek olağanüstü kurultay çağrısında bulundu.

 

Bursa’dan ilk ateşi yakan Çiftçi’den sonra, dün itibariyle 36 kurultay delegesi olan Bursa’dan, olağanüstü kurultay isteği ile notere giden delege sayısı 15’e ulaştı. Önümüzdeki günlerde bu sayının artacağı konuşulurken, Muharrem İnce ve ekibi ilk günden 353 delegenin imzasını aldı.

 

Salı günü itibarı ile bu sayının 500’e yaklaştığı açıklandı. CHP’de olağanüstü kurultayın toplanması için 625 delegenin imza vermesi gerekiyor. İnce ve ekibi, 15 günlük süre içerisinde bu sayıya çok rahat bir şekilde ulaşacaklarını düşünüyor.

 

Karacabeyli Kurultay Delegesi Sinan Çiftçi, notere gidip imzasını verdikten sonra şu sözleri söyledi: “Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Kurultay Delegesi olarak, noter kanalı ile başlattığımız Olağanüstü Kurultay çağrımıza imzamı verdim. Önce CHP’de değişim sonra Türkiye’de değişim. Başaracağız.

 

#DeğişimveUmutKurultayı

 

 

Değişim ve Umut Kurultayı çağrımıza şu ana kadar noter tasdikli olarak 353 kurultay delegemiz imza verdi. Adım adım olağanüstü kurultaya gidiyoruz. İmza vermeyen tüm delegelerimizi yarın bulunduğu illerdeki noterlere gidip imza vermeye davet ediyoruz. Önce CHP’de değişim sonra Türkiye’de değişim.

 

Bunun adı değişim rüzgarı değil, değişim fırtınasıdır. İlk günden 353 imzaya ulaştık. Cumhuriyet Halk Partisi Kurultay Delegeleri tarihi sorumluluklarını yerine getiriyor. Değişeceğiz, dönüşeceğiz, yenileneceğiz, umutlarımızı yeniden tazeleyeceğiz ve mutlaka başaracağız”

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM