16 Haziran Pazar


Cumhuriyet’ten çifte başarı!

Cumhuriyet’ten çifte başarı!   Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri, ‘Mangala’ ve ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ yarışmalarında Bursa şampiyonu oldu.   Bursa...
Bu Haber 25 Mart 2019 15:28 Yayınlandı

 

Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri, ‘Mangala’ ve ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ yarışmalarında Bursa şampiyonu oldu.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yurt çapında düzenlediği ‘Türkiye Zeka Oyunları Turnuvası’nın Mangala kategorisinde Karacabey’i temsil eden Cumhuriyet İlkokulu 4/A sınıfı öğrencisi Ercan Uras, il birincisi oldu. Ercan Uras, Nisan ayı içinde yapılacak olan Türkiye finalinde, Mangala dalında Bursa’yı temsil edecek.

 

Ayrıca, Yeşilay’ın ülke genelinde düzenlediği ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ yarışmalarının resim kategorisinde de, yine Cumhuriyet İlkokulu 4/E sınıfı öğrencisi Yiğit Cengiz Alıcı il birincisi olurken, Alıcı’nın eseri Ankara’da yapılacak final elemelerinde Bursa’yı temsil edecek.

 

 

Bu başarı sonrası makamında öğrencileri kabul eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, bu güzel çifte başarıdan dolayı öğrencileri, onları bu alanlara yönlendirerek destek olan öğretmenlerini ve okul idarecilerini tebrik ederek, öğrencilere Türkiye finallerinde başarılar diledi ve hediye takdim etti.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM