17 Temmuz Salı;


Çiftçiye oy karşılığı hizmet!

Çiftçiye oy karşılığı hizmet! Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, AK Parti MKYK Üyesi, İstanbul Milletvekili ve Anayasa Profesörü Burhan Kuzu; geçtiğimiz Cumartesi günü,...
Bu Haber 11 Ağustos 2017 07:55 Yayınlandı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, AK Parti MKYK Üyesi, İstanbul Milletvekili ve Anayasa Profesörü Burhan Kuzu; geçtiğimiz Cumartesi günü, Karacabeyli genç siyasetçi Sinan Çiftçi’yi ziyaret etmek için sürpriz bir şekilde Karacabey’e geldi. Çiftçi’ni yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol ve parti yöneticileriyle görüşen Burhan Kuzu’nun Belediye Başkanı Ali Özkan’ı ziyaret etmemesi ve hiç aramaması da dikkat çekti.

 

Sinan Çiftçi’yi ziyaret için geldiği Akhisar Mahallesi’ndeki kahvehanede yoğun ilgili ile karşılanan Prof. Dr. Burhan Kuzu, çiftçilerin sorunlarını uzun uzun dinledi. İthalat, girdi maliyetleri, yetiştirilen ürünlerin zararına satılması, süt fiyatlarının düşüklüğü ve Büyükşehir Yasası’nın köylere verdiği zararı anlatan Akhisarlı çiftçiler,

 

“Burhan hocam, çiftçiler olarak şu anda yoğun bakım ünitesine bağlıyız. Her an fişimiz çekilip ölebiliriz. Ne ekersek zarar ediyoruz. Girdi maliyetleri çok yüksek. AK Parti iktidarı hiçbir zaman çiftçinin yanında olmadı. Doktordan Tarım Bakanı olur mu? Sağolun buraya kadar geldiniz, bizi şereflendirdiniz. Siz, Binali Bey’e de Tayyip Bey’e de çok yakınsınız. Sorunlarımızı lütfen Başbakan’a ve Cumhurbaşkanı’na iletin. Borç ertelemek çözüm değil. Gırtlağa kadar borç içindeyiz. Biz para kazanıp borcumuzu ödemek istiyoruz. Buğday harmanı başladı, gümrük vergileri kaldırıldı, burada 90 kuruş olan buğday 70 kuruşa düştü. Mazotun yarısı devletten dediniz, umutlandık ama onu da hala yapmadınız. Çiftçiye tamamen düşman bir tarım politikası var. Burhan hocam seni seviyoruz, bizi ancak sen kurtarırsın” şeklinde konuştu.

 

Sizin için çalışacağım ama AK Parti’nin oylarını yükseltin

 

 

Çiftçilerin sorunlarını dinleyen ve not alan Kuzu, “Bende Kayseri Develi’de çiftçilik yapan bir babanın evladıyım. Çok tarlada çalıştım, sıkıntılarınızı anlıyorum. Kısa süre önce bu bölgede dolu afeti ile karşı karşıya kaldındı. Yüksek maliyetler nedeniyle herkes sigorta yaptıramıyor. Her tarlaya sigorta yaptırılması lazım, bunun için arkadaşlarımız çalışıyor. Çiftçinin zararını gidereceğiz. Söylediğiniz birçok konuda haklısınız. Tarımda hala bazı taşlar yerine oturmuş değil. Bunu başaramadık. Ama size söz veriyorum, bu sorunlarınızı bizzat Başbakan’a ve Cumhurbaşkanı’na anlatacağım. Bu köyde % 87 ‘HAYIR’ çıkmış, bakın ben sizin sorunlarınıza çözüm için çalışacağım ama sizde bir sonraki seçimde AK Parti’nin oylarını yükseltin. Burhan hocanızın hatırı için. Allah’a emanet olun” diyerek kahvede ayrıldı.

 

Daha sonra Sinan Çiftçi’nin domates, biber ve kavun tarlalarını gezen Kuzu, “Sinan’ın yetiştirdiği ürünleri gayet başarılı ve son derece kaliteli buldum. Biraz domates toplayacağım, İstanbul’a gittiğimde hanım salça yapacak” diyerek kendi elleri ile domates topladı.

 

Sinan Çiftçi’nin köydeki evinde de yaklaşık 2 saat kalan ve ailesiyle sohbet edip çay içen Kuzu, ikindi namazını kıldıktan sonra Akhisar Köyü’nden ayrılarak İstanbul’a döndü.

 

Kuzu, Özkan’ı ziyaret etmedi ve aramadı

 

 

Öte yandan, AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol ve beraberindeki yöneticiler ile görüşüp yemek yiyen Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ı aramayıp ziyaret etmeden ilçeden ayrılması ise kafalarda soru işareti bıraktı. Bazı çevreler, Kuzu’nun Özkan’ı ziyaret etmemesini “Sinan Çiftçi mi istedi?” sorusunu sordu.

 

Siyasi değil, dostane bir ziyaret

 

AK Partili Kuzu’nun, CHP’li Çiftçi’ye yaptığı bu ziyaret sosyal medyada da gündem oldu. Bazı CHP’li üyeler, AKP’li Kuzu’yu misafir eden Sinan Çiftçi’yi eleştirdi.

 

Sinan Çiftçi ise sosyal medyada gelen bu eleştirilere şu yanıtı verdi: “Eleştiriye her zaman açığım. Bizim geleneklerimize göre gelen misafire ‘Sen AKP’lisin gelme, geri dön’ denmez. Burhan hocanın ziyareti siyasi değil, dostane bir ziyarettir. AKP’nin yanlış tarım politikalarını yerinde gördü. Çiftçinin bitik durumunu dinledi. Keşke daha çok iktidar mensubu gelse de dertlerimize derman olsa. Her şey gayet açık iken, dostane bir ziyaret yüzünden bir bardak suda fırtına kopararak benim siyasi çizgime laf edenlere sadece gülüyorum”

 

Feyzioğlu’dan destek

 

 

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ise, Sinan Çiftçi’ye destek vererek şu mesajı gönderdi: “Seni şimdi bazıları yerden yere vurur. Aldırma. Seninle ayni görüşte olmayan birinin elini sıktın ve onu ağırladın diye, onun emrine girmezsin. Hayatlarında kendi dünyalarından başka bir dünyayı görmeyi reddedenleri ciddiye alma. Tam aksine, bu sayede sana uzak bakan dünyanın ilgisini çeker ve o dünyadakileri ikna edecek bir yer konum edinebilirsin. Tebrik ederim seni. Çok gelişmişsin”

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM