19 Kasım Pazartesi


Çiftçi’ye ağır itham ve sorular!

Çiftçi’ye ağır itham ve sorular! CHP Karacabey Gençlik Kolları Başkanı İlke Acar, Ayfer Çiftçi’nin CHP ilçe başkanlığına aday olması sonrası yaptığı...
Bu Haber 5 Aralık 2017 06:50 Yayınlandı

CHP Karacabey Gençlik Kolları Başkanı İlke Acar, Ayfer Çiftçi’nin CHP ilçe başkanlığına aday olması sonrası yaptığı açıklamada, Sinan Çiftçi’ye ağır ithamlarda bulunarak çeşitli sorular sordu.

 

Çiftçi’ye, “Bugüne kadar Karacabey ve Bursa için ne yaptın” diye soran Başkan Acar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 

“Sinan Çiftçi’ye soruyorum;

 

1- Bugüne kadar Gençlik, Karacabey ve Bursa için ne yaptın? Ankara’ya soğan ve domates götürmekten başka.

 

2- Önce “Cehennemin dibine git” deyip, sonrasında Genel Başkanımızı sürekli ziyaret edip fotoğraf çekilirken, yüzüne gülerken hiç utanmadın mı?

 

 

3- AKP’liler ile yakınlık kurarak ve yapılan eleştirilerin karşısında durarak koruduğun Danışmanı, evinde ağırlamak nasıl bir duyguydu?

 

4- Liderlik vasıflarınızın olduğunu söyleyen insanlar bilmezler mi? Ne Karacabey’in ilçe yönetiminde nede Gençlik yönetiminde hiç bir faaliyete katkı vermediğinizi.

 

5- Disiplin cezası olarak almış olduğunuz, 1 yıl partiden uzaklaştırma durumunu yine parti büyüklerince kaldırttığınız doğru mu?

 

6- CHP’li olmayan belediye başkan adaylarına seçimlerde destek verdiğin doğru mu?

 

7- Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey ilçe başkanlığı, aile (!) şirketine mi dönüştürülmek isteniyor?

 

8- Ayfer Çiftçi’nin olası listesinde aileden (!) başka kişilerin yer alacağı doğru mu?

 

9- Ayfer Çiftçi’nin adaylığı sadece sizin belediye seçim yarışlarına girmenizde yolunuzu açması için yapılmış bir eylem mi?

 

10- Örgütü hiçe sayarak daima örgütün önüne geçme isteği ve koltuk hırsıyla, örgütü uzlaşmadan uzaklaştırdığınızın farkında mısınız?

 

 

11- Parti içi hiyerarşiyi dikkate almayıp üstüne vazife olmayan durumlarda, yetki dışında konuşmalar ve açıklamalarda bulunarak ve partimizin sevilen ilçe başkanlarına hodri meydan çekerek ve yalnızca CHP’li kadrolarla karşı karşıya gelerek neyi amaçlıyorsunuz?

 

12- Partiyi parçalayarak hangi barışa gidiliyor? Hangi barışa gidildiğini partililerde bilmeli.

 

13- CHP’nin hangi ilçe örgütlerini eleştirmeyi düşünüyorsunuz?

 

14- Başka bir parti için açık açık çalışmayı düşündünüz mü?”

 

Öte yandan, şimdi Sinan Çiftçi’nin bu itham ve sorulara nasıl yanıt vereceği merakla bekleniyor.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM