18 Haziran Salı;


CHP’li vekil ihbarda bulundu!

CHP’li vekil ihbarda bulundu!   CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM’de yaptığı açıklamalarda; zamlar ve ülkenin ekonomik durumu ile...
Bu Haber 8 Ekim 2018 17:03 Yayınlandı

 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM’de yaptığı açıklamalarda; zamlar ve ülkenin ekonomik durumu ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Cumhurbaşkanına zamları ihbar ediyorum” dedi.

 

İhbarda bulunuyorum

 

CHP Milletvekili Gürer, yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Bir konuda ihbarda bulunmak istiyorum. Cumhurbaşkanı diyor ki; ‘serbest piyasa ekonomisinden vazgeçmeyeceğiz’. Bu şu demektir, serbest piyasa ekonomisin kuralı fiyatlara devlet müdahale etmez. Ama şimdi de dönüp diyorlar ki; fırsatçılar var bu fırsatçıları bize bildirin gereğini yapacağız.

 

Fiyatları artışları ihbar ediyorum. Elektrik ve doğalgaza yılda 3 kere zam yapıldı sayın Cumhurbaşkanı. Bununla ilgili gereğini yapın, bir ailenin aylık elektrik doğalgaz su gideri 500 lirayı geçiyor. Madem ihbar et diyorsunuz ihbar ediyorum. Elektrik ve doğalgazdaki zamlar vatandaşın belini büktü. Bunlar fırsatçı anlayışla değerlendirilip bu zamları geri alın. Vatandaşımız en azından bu konuda rahat etsin.

 

 

Bakkalda satılan ürünün 1 liralık artışını vatandaşa ihbar ettirerek bu sorunu çözemezsiniz. Sorunu kaynağı iktidarınızın ve sizin aldığınız ekonomik politikaların yansımasıdır. İşçi için memur için çiftçi veremediğinizi rantiyeye aktarıyorsunuz. Faizciye aktarıyorsunuz. Ama iş işçiye çiftçiye geldi mi esnafa geldi mi mevzuat hazretleri karşımıza dikiliyor.

 

Taşeron işçilerin sorunlarını çözün, EYT’lilerin haklarının verin, çiftçilerin köylerden göçünü engelleyecek ekonomik anlamda onların tarlasına ürününe sahip çıkacak destekleri sağlayın. Esnafımızın kredi borçlarını silin. Ve bu anlamda dar gelirli orta kesimi destekleyin ki ülkemizdeki geleceği güzel olsun. Ülkemiz Amerika’dan gelecek uzmanların akıllarıyla çözümlenmeyecek sorunların içinde. Kendimize bakalım, kendimiz üretelim, sorunlarımızı çözecek kapasitede bilgide birikimde bu ülkenin insanları yetişmiş kadroları mevcuttur diyorum”

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM